banner2

Moskova'dan güvenlik raporu: 260 bin Rus askerden kaçtı

Rusya Federal Güvenlik Servisi, "kısmi" seferberliğin ardından 261 bin civarında erkeğin Rusya'yı terk ettiğini bildirdi. Ancak kaçışların resmi sayısının çok daha üstünde olabileceği belirtildi,

Dünya 26.09.2022, 21:12 26.09.2022, 21:55
Abone ol
Moskova'dan güvenlik raporu: 260 bin Rus askerden kaçtı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ülkesinde kısmi seferberlik ilan etmesinin ardından askerlik çağındaki onbinlerce Rus erkeğininin ülkeden kaçmasına yol açtı.

FSB RAPORLARINDAN ŞÜPHELİ

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından hazırlanan rapora göre, 25 Eylül itibariyle Rusya'yı terk eden erkeklerin sayısı 261 bin kişiye ulaştı. Novaya Gazeta Europe'ta yer alan hebere konuşan bir güvenlik kaynağı, FSB verilerinin doğruluğundan şüphe ettiğini kaçanların sayısının çok daha fazla olabileceği belirtildi. 

"PUTİN SINIRI KAPATABİLİR"

Bununla birlikte, söz konusu yetkili, “Yönetim içindeki atmosfer öyle ki, güvenlik güçleri ve savunma bakanlığı, Putin'i çok geç olmadan çıkışları kapatmaya ikna edebilir” ifadelerini kullandı. Buna karşın şu ana dek, Putin'in sınırların kapatılmasına ilişkin taslak bir talimatı hazırladığına ilişkin bir bilgi sızmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!