banner2

Milley Trump'ın 'vatana ihanet' sözlerine cevap verdi

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Trump'ın kendisinin Çin Genel Kurmay Başkanı ile gizlice görüşmesini "vatana ihanet" şeklinde değerlendirmesinden sonra açıklama yaparak, "Başkan Trump'ın Çinlilere saldırmak niyetinde olmadığını iletmek görevimdi" gerekçesiyle savundu.

Dünya 28.09.2021, 18:27
Abone ol
Milley Trump'ın 'vatana ihanet' sözlerine cevap verdi

Çinli mevkidaşıyla görüşmesinin eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından "vatana ihanetle eş değer" ifadeleriyle eleştirmesinin ardından ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, açıklama yaptı.

"TRUMP'IN SALDIRI NİYETİNDE OLMADIĞINI İLETMEK İÇİN"

Milley, söz konusu görüşmenin gerekçesi olarak, Savunma Bakanlığı rehberliği ile ve siyasi diyalog mekanizması tarafından özellikle Çinlilerle iletişim kurmaya yönlendirildiğini ve Trump'ın Çinlilere saldırmak gibi bir niyetinin olmadığını iletmek amacı taşıdığını belirtti.

Milley, açıklamasının sonunda, Washington Post yazarı Bob Woodward ve Robert Acosta'nın "Tehlike" adlı kitabında yer verdiği ve Donald Trump'ın başkanlığı kaptırmamak amacıyla görevinin son haftalarında Çin'e savaş açabileceği endişesi konusunda iki defa Çin Genelkurmay Başkanı Li Zuocheng'e teminat verdiği yönündeki iddialara da yanıt verdi. Milley, "Ben bu millete 42 yıl hizmet ettim. Savaşta yıllarımı harcadım ve bu ülkeyi savunurken ölen birçok askerimi gömdüm. Bu millete, anayasaya olan bağlılığım değişmedi ve değişmeyecek. Verecek bir nefesim olduğu sürece sadakatim mutlaktır. Ve düşmüşlere sırtımı dönmeyeceğim." ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!