banner2

Miçotakis'ten savaş çıkaracak sözler! BM Genel Kurul'da Türkiye'yi hedef aldı: Yunanlar için kırmızı çizgiyi aşıyor

BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasında Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye’yi hedef alan küstah sözler sarf etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesinin zor olduğunu ifade eden Miçotakis, "Ege'deki karasularımızı genişletmek için egemenlik hakkımızı kullanmayı seçersek, Türkiye Yunanistan'ı savaş nedeni ile tehdit ediyor” dedi.

Dünya 23.09.2022, 23:59 24.09.2022, 00:55
Abone ol
Miçotakis'ten savaş çıkaracak sözler! BM Genel Kurul'da Türkiye'yi hedef aldı: Yunanlar için kırmızı çizgiyi aşıyor

Yunanistan Başbakanı Miçotakis yine Türkiye'yi hedef alan ifadeler kullandı. BM Genel Kurulu'nda konuşma yapan Miçotakis, “Ege'deki karasularımızı genişletmek için egemenlik hakkımızı kullanmayı seçersek, Türkiye Yunanistan'ı savaş nedeni ile tehdit ediyor” diye konuştu.

YUNANLAR İÇİN KIRMIZI AŞIYOR

“Türkiye böyle davrandığı sürece iki ülke arasında ilişkilerin düzelmesini hayal etmek zor. Türkiye bu yolda devam ederse kendisini hem AB'den hem de ABD'den soyutlayacaktır” diye Miçotakis, “Erdoğan kırmızı çizgilerden bahsetmek istiyorsa şunu söylüyorum: Türkiye'nin Yunanistan adalarının egemenliğine ilişkin iddiaları temelsiz ve kabul edilemez. Yunan topraklarının egemenliğini sorgulamak, tüm Yunanlar için kırmızı çizgiyi aşıyor" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN BM'DE KONUŞTU: EGE'Yİ YUNANİSTAN MÜLTECİ MEZARLIĞI YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'ın Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de göçmenlere yönelik zulümlerinin giderek arttığına dikkati çekti. Ege'de botları batırılan ve boğularak hayatını kaybeden çocukların fotoğrafını göstererek konuşmasını sürdüren Erdoğan "Türkiye olarak biz, yeni Aylan bebeklerin cesetleri kıyılara vurmasın diye çırpınırken, Yunanistan, hukuksuz, pervasız geri itmeleriyle Ege'yi bir mülteci mezarlığına çevirmektedir. Geçen hafta 9 aylık Asım bebek ve 4 yaşında Abdülvahap, aileleriyle birlikte Yunan sahil güvenlik güçlerinin botlarını batırması sonucu vefat etmiştir. Avrupa'nın ve Birleşmiş Milletler kurumlarının insanlığa karşı suç teşkil eden bu acımasızlıklara artık bir 'Dur' demesinin vakti çoktan gelmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

"BİR GECE ANSIZIN" SÖZLERİNE KÜSTAH YANIT: BEKLİYORUZ…

Türkiye'yi alçak sözlerle hedef alan Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'ı kast ederek "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine karşı tehditler savurdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!