Yandex Metrica

Meksika sınırında hareketlilik: Düzensiz göçmenler Teksas'tan içeri girmeye devam ediyor

Meksika sınırında hareketlilik: Düzensiz göçmenler Teksas'tan içeri girmeye devam ediyor

ABD'de düzensiz göçmenlerin Meksika sınırında bulunan Teksas eyaletinden girişleri devam ediyor. Rio Grande Nehri'nin kırsal alanından geçmeye çalışan 20 kişilik çoğu kadın ve çocuktan oluşan düzensiz göçmen grubuna, sınır devriyeleri müdahalede bulundu.

Dünya

01.02.2024, 10:55

ABD'de tel örgü krizi devam ediyor. Çeşitli önlemler alınmasına karşın sınırdan geçmeye çalışan düzensiz göçmenler, sınır devriyelerinimn müdahalesiyle karşılaşıyor. Meksika sınırında bulunan ve sınırı oluşturan Rio Grande Nehri'nin kırsal alanından geçmeye çalışan 20 kişilik çoğu kadın ve çocuktan oluşan düzensiz göçmen grubuna, sınır devriyeleri müdahalede bulundu. Yakalanan düzensiz göçmenler, Del Rio Bulvarı üzerinden bir otobüse bindirilerek sonraki işlemler için gözaltı tesislerine götürüldü.

Kiev'e 40'dan fazla füze düştü: Çok sayıda ölü ve yaralı var! Son kale duman altında Kiev'e 40'dan fazla füze düştü: Çok sayıda ölü ve yaralı... Haberi Görüntüle

TEKSAS KRİZİ

Teksas Valisi Greg Abbott, Biden yönetimini, sınır güvenliği konusunda yeterli önlem almamakla suçlayarak, düzensiz göçmenlerin ABD'ye geçmek için çoğunlukla tercih ettiği Eagle Pass kentindeki sınır bölgesine yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda dikenli tel çekilmesini emretmişti.

Biden yönetimi de sınır güvenliğinin federal hükümetin yetkisi içinde olduğunu belirterek, dikenli tellerin kaldırılması için ABD Yüksek Mahkemesine başvurmuştu.

Yüksek Mahkeme, Meksika sınırının Rio Grande Nehri boyunca çekilen dikenli tellerin kaldırılmasına hükmetmiş ancak Teksas Valisi Abbot'un bu karara uymayacağını açıklaması üzerine Biden hükümeti ile arasındaki anlaşmazlık tırmanmıştı.

Teksas Ulusal Muhafızları, mahkeme kararına rağmen 23 Ocak'ta ABD sınır devriyesinin işini yapmasına izin vermemiş, dikenli telleri yerleştirmeye devam etmiş, 25 Cumhuriyetçi eyaletin valileri de ortak bildiriyle Teksas'ın yanında olduklarını açıklamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading