Mehmet Öz'e eski başkan Trump'tan destek! Mitinge katıldı

ABD Senatosuna Cumhuriyetçi partiden aday olan dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’e eski ABD başkanı Donald Trump'tan destek geldi. Trump, Öz'ün Pensilvanya'da düzenlenen mitingine katıldı.

Dünya 07.05.2022, 17:41 07.05.2022, 18:13
Abone ol
Mehmet Öz'e eski başkan Trump'tan destek! Mitinge katıldı

Mehmet Öz, 30 Kasım 2021'de, Pennsylvania eyaletinden Cumhuriyetçi Partinin Senato adaylığı için yarışacağını duyurmuştu. Bu kapsamda mitingler düzenleyen Öz'e bir destek te eski ABD Başkanı Donald Trump'tan geldi.

'ONU SENATOYA GÖNDERECEKSİNİZ DEĞİL Mİ?'

Pittsburgh’in güneydoğusundaki yaklaşık 15 bin nüfuslu Greensburg kasabasındaki mitingde konuşan Trump, Dr. Öz’ü “büyük beyefendi” şeklinde niteleyerek sahneye çağırdı.

Trump, “Dr. Mehmet Öz gibi sıra dışı adayları desteklemekten korkmuyorum. Onu uzun zamandır tanıyorum. Onu, sizin adınıza mücadele etmesi için Senatoya göndereceksiniz, değil mi?” diye seslendi.

MİTİNGDE 'TRUMP 2024' YAĞMURLUKLARI DETAYI 

Ünlü cerrahın eyalette 'kazanmak için açık ara en iyi şansa' sahip olduğunu belirten Trump, “(Öz’ün) TV Şovu harika, o ekranlarda, tüm o kadınların yatak odalarında. Bir sürü korkunç, haksız ve gerçek dışı atışlara da maruz kalıyor." şeklinde konuştu.

Trump, Ohio ve Indiana eyaletlerindeki ön seçimlerde desteklediği tüm adayların zaferle çıktığını kaydederek, bunun da Cumhuriyetçi partiyi dönüştürdüğünün bir ispatı olduğunu savundu.

Mitinge katılanlar arasında “Trump 2024” ve “Amerika’yı tekrar büyük yap” şeklindeki şapka ve yağmurluklar dikkati çekti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!