banner2

Medvedev 'Nükleer kıyamet yaklaşıyor' dedi: Mahşerin dört atlısı yolda

Rusya'dan AB'ye yeni tehdit geldi. Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, nükleer saldırı uyarısı yaptı ve 'Mahşerin dört atlısı yolda' dedi.

Dünya 25.03.2023, 12:40 25.03.2023, 14:26
Abone ol
Medvedev 'Nükleer kıyamet yaklaşıyor' dedi: Mahşerin dört atlısı yolda

Ukrayna Savaşı'nda çatışmaların şiddeti artarken Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin çağrı yapması üzerne Batılı ülkeler Kiev'e silah ve mühimmat desteğini artırdı. Rusya ise Batılı ülkeleri açıkça tehdit etmeye başladı. Rusya nükleer saldırı tehdidini defalarca yinelerken  Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, yabancı silahların Ukrayna'ya sevk edilmesinin nükleer kıyameti her gün yakınlaştırdığını söyledi ve "Mahşerin dört atlısı yolda ve hareket etmeye devam ediyor." dedi.

Medvedev, nükleer savaşın yaşanması ihtimalini değerlendiren Medvedev, şu şekilde konuştu:

Yabancı silahların Ukrayna'ya sevk edilmesi, nihayetinde nükleer kıyameti her gün yakınlaştırıyor. Bu, bunun gerçekleşeceği anlamına gelmez ancak mahşerin dört atlısı yolda ve hareket etmeye devam ediyor. Bundan emin olabilirsiniz.

NÜKLEER SALDIRIYI KIRIM TETİKLEYECEK

Yasa dışı ilhak edilen Kırım'ın geri alınması ile ilgili açıklamalar hakkında konuşan Medvedev, bunun "propaganda" olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

Kırım'ın ele geçirilmesi yönündeki girişimlerle bağlantılı bazı ciddi saldırılar olur ise bu, nükleer caydırıcılık doktrinde öngörülen silahlar dahil tüm koruma amaçlı araçların kullanılması için sebep olur.

'OKYRANUS ÖTESİNDEN İZİN VERİLMİYOR'

Medvedev, Rusya ve Ukrayna arasındaki krizin müzakere yoluyla barışçıl şekilde çözülmesinden yana olduklarını ancak Ukrayna'nın buna karşı çıktığını iddia etti ve "Okyanusun ötesinden onlara bu konuda izin verilmiyor." dedi. Medvedev, Batılı ülkelerin Rusya'ya mümkün oldukça büyük zarar vermeyi hedeflediğini söyledi.

'ABD'NİN DAĞILMA İHTİMALİ RUSYA'DAN YÜKSEK'

Medvedev, ABD'li uzmanların, Rusya'nın yaptırımlar ve fiyat artışları nedeniyle 2033'te dağılacağı yönündeki görüşlerine ilişkin ise mevcut koşullarda ABD'nin dağılma ihtimalinin Rusya'ya göre daha yüksek olduğunu söyledi.

'SAVAŞ İLANI OLUR'

Medvedev, Almanya Adalet Bakanı Marco Buschmann'ın UCM'nin aldığı karar kapsamında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Almanya'ya gelmesi durumunda tutuklanacağı yönündeki açıklama hakkında ise şu şekilde konuşmuştu:

Hayal edelim, açıkçası bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek olan bir durum, ama yine de gerçekleştiğini hayal edelim. Nükleer bir devletin başkanı (Putin) Almanya topraklarına gitti ve tutuklandı. Bu ne demektir? Bu, Rusya Federasyonu'na karşı savaş ilanı olur. Bu durumda tüm füzelerimiz Bundestag'a (Almanya Federal Meclisi) ve Şansölye'nin (Almanya Başbakanı Olaf Scholz) ofisine uçar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!