Yandex Metrica

Mark Zuckerberg Türkleri dolandırdı mı? 1 Milyar dolarlık Metaverse arsaları yok oldu!

Mark Zuckerberg Türkleri dolandırdı mı? 1 Milyar dolarlık Metaverse arsaları yok oldu!

Tüm dünyayı kasıp kavuran ünlü iş insanı Meta'nın sahibi Mark Zuckerberg'in Metaverse ile sanal dünyada arsa satın alınan ve milyonlarca dolar değerindeki yeni yatırım sistemi olan Metaverse'de Türk yatırımcıların toplamda 1 Milyar doları bulan arsaları piyasadan yok oldu. Yaşanan gelişme ile Mark Zuckerberg ve kurduğu Metaverse şirketinin Türk yatırımcıların kaybına ilişin cevap bekleniyor.

Dünya

08.06.2024, 12:42

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından büyük bir furya haline gelen Metaverse'den arsa almak kısacası sanal alemden yapılan yatırımlara ilgi büyüktü. Ancak Mark Zukerberg'in kurmuş olduğu Metaverse geniş kapsamlı bir yatırım ağı olarak, dünyanın dört bir tarafından sanal alemde arsa satın alınabiliyor. Gezegenlerden arsa alımı yapılabiliyor, hatta tarihi eserlere de yoğun ilgi gösterilerek milyonlarca liralık yatırımlar yapılıyordu.

O ülkenin istihbaratı sınırları zorladı: Nükleer taşıyan bombardıman uçağını kaçırmak istediler O ülkenin istihbaratı sınırları zorladı: Nükleer taşıyan bombardıman uçağını kaçırmak... Haberi Görüntüle

MİLYON DOLARLIK ARSALAR SATIN ALINDI

Metaverse büyük ilgi gösteren Türk vatandaşlarda sanal alemden arsa satın alarak ilerde değerinin artacağını düşünerek milyonluk yatırımlar yapanlar bile vardı.  Kripto para sektörünü Metaverse'nin önünü açmasından sonra yatırımcılar arsa, köprü, saray gibi birçok alımlar gerçekleştirdi. Infinity, SuperWorld, Somnium Space, Ufo Gaming, The Sandbox gibi şirketlerde yüzlerce sanal evren oluşturarak binaları, arsaları, parkları ve daha birçok şeyi yatırımcılara sunmuştu.

Trump'a silahlı saldırı sonrası Joe Biden'den ilk açıklama geldi! Trump'a silahlı saldırı sonrası Joe Biden'den ilk açıklama geldi! Haberi Görüntüle

EN ÇOK YATIRIMI TÜRKLER YAPTI

CNN Türk'e değerlendirmelerde bulunan Marmra Üniversitesi Öğretim Üyesi Prf. Dr. Ali Murat Kırık, en çok Türklerin mağdur edildiğini belirterek, "Metavers mağdurları en çok da Türkler diyebiliriz. Pandeminin etkisinin azalmasıyla birlikte, kripto borsasındaki düşüşle birlikte Metavers arsaları ölü bir yatırım olarak karşımıza çıkmaya başladı" dedi.

Murat Kırık yatırımcıların geleceğe yönelik yatırım yaptıklarını düşünerek, "Geleceğe dair bir yatırım aracı aldığını düşündü. Dijital varlık aldığını düşündü. Fakat üzülerek söylemek gerekir ki çıkış olacağını düşünülürken sanal gerçeklik evrenleri tam tersi bir düşüş yaşamaya başladı" ifade etti. 

Kirli pazarlık! Sıradaki hedef biziz: 25 tane F-16 hibe edelim, karşılığında bize 1 tane F-35 verin Kirli pazarlık! Sıradaki hedef biziz: 25 tane F-16 hibe edelim,... Haberi Görüntüle

MARK ZUCKERBERG TÜRKLERİ DOLANDIRDI MI?

Mark Zuckerberg ise hayali olan sanal projeleri gerçekleştirmeye çalışırken, Metaverse sistemi üzerinden birçok sahte projeler yaratıldı ve satın alan yatırımcılar ise kandırılmış oldu.  

Ancak Türk yatırımcılar ise TÜBİTAK'ın yaptığı 2023 araştırmaları kapsamında Metaverse yatırım yapanların yarısın Türk vatanaşların olduğu öğrenildi.  1.1 milyon kişi metaverse üzerinden üye olarak arsa satın aldı. Türk şirketler ise Metaverse üzerinden 400 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. 

1300 yıllık hazineyi çaldılar! Kral Arthur'un Durandal kılıcı sırra kadem bastı 1300 yıllık hazineyi çaldılar! Kral Arthur'un Durandal kılıcı sırra kadem... Haberi Görüntüle

ELON MUSK 'PAZARLAMA HİLESİ' DEDİ

Tesla, SpceX, Neuralink, X gibi dünyaca ünlü dev şirketlerinsahibi dahi beyin Elon Musk ise Metaverse ve Web 3.0 hakkında ise kötü düşünerek onaylamadığını hatta bir ''pazarlama hilesi'' olduğunu ifade etmişti. 

Habere Tepki Ver

3

0

2

0

0

0

3

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading