banner2

Macron'dan 80 bin avroluk gaf: Asgari ücretliler çok iyi geçiniyor derken lüks saatini sakladı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkeyi birbirine katan emeklilik reformunu savunmak için 'asgari ücretliler çok iyi geçiniyor' derken kolundaki 80 bin avroluk saati saklamak zorunda kaldı. Macron'un canlı yayında saatini çıkarıp masanın altına gizlemesi dikkatlerden kaçmadı.

Dünya 23.03.2023, 17:26 25.03.2023, 21:33
Abone ol
Macron'dan 80 bin avroluk gaf: Asgari ücretliler çok iyi geçiniyor derken lüks saatini sakladı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bir skandala daha imza attı. Fransa'yı birbirine katan emeklilik reformunu savunmak için 'asgari ücretliler çok iyi geçiniyor' diyen Macron, canlı yayında kolundaki 80 bin avroluk saatini gizlemek zorunda kaldı. 

BİNLERCE AVROLUK SAATİ MASANIN ALTINA SAKLADI

Macron'un 'asgari ücretliler çok iyi geçiniyor' derken 80 bin avroluk saatini masanın altında saklama çabası dikkatlerden kaçmadı. Canlı yayında saatini çıkarıp yanındaki masaya bırakan Macron, emeklilik reformu ile ilgili konuşmaya devam etti. 

KAMERAMANLARIN YARDIMI İŞE YARAMADI

Kameramanlar da Macron'un saatini gizleyebilmesi için her açıdan çekim yapmayı bırakıp yalnızca iki açıdan çekim yapsa da binlerce avroluk saat seyircinin gözünden kaçmadı. Üstelik Macron, videonun tamamını kendi YouTube hesabından da paylaştı. 

PROTESTOLAR AYLARDIR DEVAM EDİYOR

Fransa'da emeklilik yaşının 62'den 64'e yükseltilmesini öngören emeklilik reformu dolayııyla aylardır ülke genelinde grev ve protestolar yapılıyor. Milyonlarca kişinin sokağa indiği protestolarda kitlesel grevler düzenlenmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!