banner2

Macron'dan Putin'i kızdıracak mesaj: Ukrayna'ya savaş uçağı gönderebiliriz

Rusya-Ukrayna savaşı tüm hızıyla devam ederken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan flaş bir çıkış geldi. Macron, Ukrayna'ya savaş uçağı gönderilmesinin seçenek dışı olmadığını belirtti.

Dünya 31.01.2023, 08:14 31.01.2023, 08:29
Abone ol
Macron'dan Putin'i kızdıracak mesaj: Ukrayna'ya savaş uçağı gönderebiliriz

24 Şubat 2022 yılında başlayan ve hala devam eden Rusya-Ukrayna savaşının ne zaman sona ereceği merak ediliyor. Almanya Leopard 2 tanklarının Ukrayna'ya gönderilmesine onay verdi. ABD de 31 adet M1 Abrams tankı göndereceğini açıkladı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Ukrayna'ya bir desgtek mesajı da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan geldi.

Macron, Hollanda ziyareti kapsamında bir araya geldiği Başbakan Mark Rutte'yle ortak basın toplantısı düzenledi. Liderler, başta Ukrayna-Rusya Savaşı olmak üzere göç ve Avrupa'da yeşil sanayiyi destekleme konularda açıklama yaptı.

UKRAYNA'YA HER TÜRLÜ DESTEK VERİLMELİ

Rutte ile görüşmelerinde Ukrayna meselesini ele aldıklarını ifade eden Macron, Ukrayna'yı her alanda ve gerektiği müddetçe desteklemekte kararlı olduklarını belirtti.

''SAVAŞ UÇAĞI GÖNDEREBİLİRİZ''

Ukrayna'ya savaş uçağı gönderilmesiyle ilgili bir soru üzerine, "Hiçbir şey seçenek dışı değil" diyen Macron, tansiyonu yükseltmemesi, Rus topraklarında kullanılmaması ve Fransız ordusunun gücünü zayıflatmaması durumunda Ukrayna'ya savaş uçağı verilebileceğine işaret etti.

''HENÜZ BÖYLE BİR TALEP GELMEDİ''

Macron, Ukrayna'nın savaş uçakları için resmi talepte bulunması gerektiğini belirtirken, Rutte, Ukrayna'dan henüz böyle bir talebin gelmediğini kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!