banner2

Macron'a 'geçinemiyoruz' diyen vatandaş aldığı cevapla şok oldu! 'Bu duruma bir çözümümüz yok'

Rusya ile Ukrayna arasında süren savaş ve pandemi şartlarının etkisini tamamen hisseden Avrupa hayat pahalılığı ile mücadele etmeye çalışıyor. Bu şartlar altında bir Fransız vatandaşının Cumhurbaşkanı Macron'a 'Geçinemiyoruz' demesi gündem oldu. Macron ise, 'Bu duruma bir reçetemiz yok' diyerek cevap verdi.

Dünya 29.03.2022, 12:07 29.03.2022, 13:00
Abone ol

İki yıldır devam eden pandemi şartları ve son bir aydır dünyayı etkisi altına alan Rusya-Ukrayna savaşı bütün ülkeleri ekonomik olarak zora soktu. 

FRANSA VATANDAŞI GEÇİNEMİYOR 

Ekonomik sıkıntı yaşayan ülkelerden sadece biri olan Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir vatandaşın tartışması ise gündem oldu. 

Dijon kentinde ziyaret için bulunan Macron, hayat pahalılığına isyan eden bir vatandaşın tepkisi ile karşılaştı. 

'8 BİN EURO İLE GEÇİNEMİYORUM'

Bir ayda 8 bin euro kazandığını söyleyen Fransız vatandaşı Macron'a tepki göstererek, "Eşim ve ben ayda 4 bin euro kazanıyoruz. Ayın beşinde bütün masraflarımı ödedikten sonra ev kredimi ödedikten sonra hesabımda sıfır kalıyor. Bu durumda yalnız değilim. Çok arkadaşım aynı durumda bu da normal değil" ifadelerine yer verdi. 

'MAALESEF RUSYA'YA BAĞLIYIZ'

Macron ise vatandaşın tepkisine gaz ve akaryakıt fiyatlarını bahane ederek, "Bu duruma bir reçete yok. Fiyatlarda gaz ve akaryakıta çaremiz yok. Çünkü biz üretmiyoruz ne yapmalıyız? Tek çaremiz ucuza almak, biraz teknik ama. Ondan dolayı Avrupa ülkeleri birleştiler birlikte almak için. Rusya'dan enerji bağımlılığımızı kestiğimizde umut ediyorum ki fiyatlar düşecek" diyerek cevap verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!