banner2

Macron'a Fransız Polinezyası'nda şaşırtan şaka

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Büyük Okyanus'ta bulunan Fransız Polinezyası'nı ziyareti enteresan görüntülere sahne oldu.

Dünya 27.07.2021, 12:40 27.07.2021, 12:55
Abone ol

Fransa Denizaşırı Bölgeler Topluluğu'nda yer alan Fransız Polinezyası’nda düzenlenen geleneksel karşılama töreni, Markiz Adaları’ndan gelen neredeyse 600 dansçı ve müzisyenin de katılımıyla karnaval havasında geçti. 

MACRON TANINMAZ HALE GELDİ

Macron'un ziyaretinde adanın yerlileri, Fransız Cumhurbaşkanı için karşılama töreni uygulayınca ortaya ilginç görüntüler çıktı. Ada yerlileri üzerine takılan çiçeklerle Macron'u tanınmaz hale getirdi. 

Ada yerlileri Macron'un üzerine taktıkları çiçekler ile Fransız Cumhurbaşkanına "Bunları yiyip bitimek zorundasın" diyerek şaka yaptı. Fransız Cumhurbaşkanı ise bu şaka karşısında şaşkınlık yaşayıp, gülümsedi.

30 YILDA 200'E YAKIN NÜKLEER DENEME

Macron, adadaki ziyaretinde "Bu doğa ve kültür bizim hazinemiz, bu yüzden Markiz Adaları’nın UNESCO listesinde yer almacı için sizinle birlikte mücadele vereceğim. “ dedi.

Diğer taraftan Fransa, Fransız Polinezyası’nda, 30 yılda gerçekleştirdiği 200’e yakın nükleer denemenin sonrasında oluşan radyasyon seviyesini saklaması nedeniyle son dönemde ciddi anlamda eleştiri alıyor.

Kaynak: Haber 7

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!