banner2

Linde hizaya geldi! Teröristlere tepki gösterdi

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, 'Almedalen Politika Forumu'nda terör örgüt PKK'yı simgeleyen paçavralarını açıp propagandasını yapan Sol Parti'ye tepki gösterdi.

Dünya 06.07.2022, 01:14
Abone ol
Linde hizaya geldi! Teröristlere tepki gösterdi

Türkiye'nin, NATO üyelik sürecinde, terör örgütü PKK'ya verdiği destekten ötürü köşeye sıkıştırdığı iki ülkeden biri olan İsveç nihayet hizaya gelmiş gibi görünüyor. Daha önce PKK'nın sözde yöneticileri ve sempatizanlarıyla bolca boy gösteren İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, 'Almedalen Politika Forumu'nda terör örgütü PKK'yı simgeleyen paçavralarını açıp propagandasını yapan Sol Partiye tepki gösterdi.

"ONLAR TERÖRİST" HATIRLATMASI

Linde, Twitter hesabından Adalet ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson'u da etkileyerek, "Bu, kesinlikle kabul edilemez, PKK, 1984 yılında Olof Palme hükümeti tarafından terörist örgüt ilan edilen ve birçok masumun canına kıyarak vicdanları yaralayan bir örgüttür. Sol parti PKK eylemini derhal bırakmalıdır" ifadelerini kullandı. Aynı ifadeleri Twitter hesabından Adalet ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson da kullanarak Sol Parti'yi uyardı. 

FETÖ'CÜ KANTER'E DE KUCAK AÇMIŞLARDI

İsveç'in Gotland Adası'nda söz konusu politika forumunda Sol Parti milletvekilleri Daniel Riazat, Lorena Delgado Varas  ve Momodou Malcolm Jallow terör örgütünü simgeleyen paçavraları açmış, PKK'nın terör örgütü olmadığı yönünde açıklamalar yapmıştı. YPG/PKK destekçisi Riazat haziran ayında da FETÖ destekçilerinden Enes Kanter'e İsveç Meclisi'ni gezdirmiş ayrıca İsveç'in NATO üyeliğine başvurmaması için kulis yapmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!