banner2

LGBT lobisinin yeni hedefi: İlkokul öğrencileri! Belçika'da 'trans olma' eğitimi verilecek!

Belçika'da LGBT terörü, aileler arasında büyük bir tartışma yarattı. Geçtiğimiz haftalarda yasalaşan bir düzenleme, ilkokul çağındaki çocuklara cinsel eğitim sunulmasının yolunu açtı. Bu karar, özellikle 5 yaşındaki çocuklara trans konularını içeren eğitim verilmesini öngören bölümüyle aileler arasında büyük tepkilere yol açtı. Aileler bu karara karşı eylem düzenleyecek.

Dünya 16.09.2023, 17:21 16.09.2023, 18:08
Abone ol
LGBT lobisinin yeni hedefi: İlkokul öğrencileri! Belçika'da 'trans olma' eğitimi verilecek!

LGBT lobisinin odak noktası, şimdi de ilkokul çağındaki çocuklar. Belçika'da geçen hafta kabul edilen bir düzenleme, ilkokul öğrencilerine cinsel eğitim verilmesinin kapısını araladı.

Belçika'da 12 Temmuz 2012 tarihinden bu yana "EVRAS" adıyla bilinen ve ülke genelinde tartışmalara yol açan cinsel eğitim programı artık zorunlu eğitim programının bir parçası haline getirildi. Belçika'nın Volonya-Brüksel Federasyonu, 7 Eylül'deki oylamada bu skandal tasarıyı kabul ederek, EVRAS'ın ilkokul ve ortaokullardaki tüm öğrenciler için zorunlu hale gelmesine karar verdi.

İLKOKUL ÇOCUKLARINA LGBT PROPAGANDASI

ERVAS kuruluşunun geliştirdiği programda, kadın ve erkek rollerinin tanımları tamamen ortadan kaldırılırken, cinsellik konusundaki özgür tercih ilkesini öne çıkaran tartışmalı maddeler yer alıyor. Özellikle 5-8 yaş arası çocukların hedeflendiğini gösteren skandal madde şu şekilde:

5-8 yaşlarında, çocuğun cinsiyet kimliği onaylanma eğilimindedir ancak hayatı boyunca değişmeye devam edebilir. Bazı çocuklar trans kimliklerini daha kolay ifade etmeye başlarlar. Çocuklar cinsiyet kimliklerinin doğumda kendilerine atanan cinsiyetle örtüşmediğini hissederse, bu durum sosyal kaygı şeklinde kendini gösterebilir.

CİNSİYET DEĞİŞTİRME BASKISI

9-11 yaş arası çocuklar için oluşturulan kategoride, ilkokul düzeyindeki çocuklara cinsiyet rollerinden bağımsız olarak "kendi cinsiyet kimliklerini kendi tercihleriyle tanımlama" fikrinin aktarılması amaçlanıyor. Bu konudaki skandal ifadeler ise şu şekilde:

Herkesin cinsel yaşamını ve ilişkilerini seçme, cinsel sağlık ve üreme sağlığı konusunda kendi kararlarını verme ve başkalarının haklarına saygı göstererek bunların sonucu olan davranışları benimseme özgürlüğüne sahip olduğunu kabul eder. Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği alanında, kendi kaderini tayin etme, kişinin cinsel yönelimini, cinsiyet kimliğini ve cinsiyet ifadesini uygun gördüğü şekilde tanımlama ve cinsiyet kimliğinin yasal olarak tanınmasını sağlama özgürlüğünü ifade eder.

EVRAS'ın bu yaş grubu için hazırladığı programda "9-11 yaş: Sınıfta nasıl cinsel içerikli film izletilebilir? Nasıl yapılabilir? Cinsel içerikli film nedir ve cinsel içerikli film karakterlerin klişeleri" başlıkları öne çıkıyor. 

Bu kategoride, sınıflarda cinsel içerikli filmlerin öğrencilere gösterilmesine dair yönergeler sunulurken, ayrıca çocuklara ilk cinsel deneyimlerinin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi verilecek.

'NASIL TRANS OLUNUR?' EĞİTİMİ

12-14 yaş grubunu hedef alan kategoride ise, "cinsiyetler arası geçişi" teşvik etme amacı yer alıyor. Bu yaş aralığındaki çocuklara trans kimliğine sahip olmanın normal bir şey olduğu öğretilecek.

Ayrıca, "biyolojik cinsiyet dışındaki cinsel kimliklerin oluşturulması sırasında gençlerin desteklenmesi" vurgulanacak ve karşılıklı veya aynı cinsiyetle olan tüm cinsel ilişkilerin nasıl sağlıklı bir şekilde yaşanabileceği konusunda bilgi verilecek.

AİLELER AYAKLANDI

Belçika'daki aileler, bu skandal eğitim programına karşı tepkilerini göstermek için bir araya geldi. Yasanın onaylanmasının ardından geniş çaplı protestolar düzenleyen aileler, şimdi ise Brüksel'de büyük bir eyleme hazırlanıyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!