banner2

Lavrov tüm dünyaya ilan etti! İşte Rusya'nın iki şartı

Rusya-Ukrayna savaşı tüm hızıyla devam ederken dünyanın umutla beklediği açıklama Lavrov'dan geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Moskova'nın barış şartlarını açıkladı.

Dünya 31.10.2022, 08:43 31.10.2022, 08:59
Abone ol
Lavrov tüm dünyaya ilan etti! İşte Rusya'nın iki şartı

24 Şubat'ta başlayan ve hala devam eden Rusya-Ukrayna savaşının ne zaman sona ereceği merak edilirken dünyanın umutla beklediği açıklama Lavrov'dan geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Moskova'nın barış şartlarını açıkladı.

''BATILI MESLEKTAŞLARIMIZI DİNLEMEYE HAZIRIZ''

Rus devlet televizyonuna verdiği bir röportajda Rusya ile Batı arasında müzakere olasılığı hakkında açıklamalarda bulunan Sergei Lavrov, şu ifadeleri kullandı; ''Bir görüşme daha düzenlemek için başka bir talepte bulunurlarsa Batılı meslektaşlarımızı dinlemeye her zaman hazırız.''

RUSYA'NIN İKİ ŞARTI

Lavrov, müzakerelerin başarılı olması için Batı'nın kabul etmesi gereken 2 şartı açıkladı.

* Rus bakan Batı'nın Rusya Federasyonu'nun çıkarlarını ve güvenliğini tam olarak dikkate alması gerektiğini söyledi.

* Lavrov, ikinci olarak, Batı'nın Moskova'ya tansiyonu düşürmeye yardımcı olacak bazı ciddi yaklaşımlar önermesi gerektiğini söyledi.

''GERÇEKÇİ ÖNERİLERLE YAKLAŞSINLAR''

Tüm dünyaya çağrıda bulunan Rus bakan, ''Bize bu saygı ilkelerine dayalı gerçekçi önerilerle yaklaşılırsa, her zaman olduğu gibi biz de öyle yaklaşacağız'' ifadelerini kullandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski de savaşı sona erdirecek müzakerelerinin başlayabilmesi için Rusya’nın Ukrayna topraklarından tamamen çekilmesi gerektiğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!