banner2

Lavrov'dan Batılı politikacılara 'Hitler' benzetmesi: 'Aynı misyonla ülkemize karşı savaş yürütüyorlar'

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov , "Tıpkı Hitler'in Yahudi sorununa 'nihai bir çözüm' istemesi gibi, şimdi, Batılı politikacıları okursanız, açıkça Rusya'nın stratejik bir yenilgiye uğraması gerektiğini söylüyorlar'' dedi.

Dünya 18.01.2023, 21:52 18.01.2023, 22:03
Abone ol
Lavrov'dan Batılı politikacılara 'Hitler' benzetmesi: 'Aynı misyonla ülkemize karşı savaş yürütüyorlar'

Lavrov yaptığı açıklamada, ABD'nin 'Rus sorununu' çözmek için, Adolf Hitler'in Avrupa'daki Yahudileri ortadan kaldırmak amacıyla nihai bir çözüm aradığı gibi, Avrupa ülkelerinden bir koalisyon oluşturduğunu ifade etti. 

NAPOLYON VE NAZİLERLE AYNI TAKTİK 

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Washington'un Rusya'yı yok etmek için Avrupa'yı boyunduruk altına almaya çalışırken Napolyon ve Nazilerle aynı taktiği kullandığını söyleyerek, "Hitler ile aynı misyonla ülkemize karşı savaş yürütüyorlar: Rus sorununun 'nihai çözümü'" dedi.

"NAZİ LİDERİ 'YAHUDİ KANI' TAŞIYOR"

Lavrov, "Tıpkı Hitler'in Yahudi sorununa 'nihai bir çözüm' istemesi gibi, şimdi, Batılı politikacıları okursanız, açıkça Rusya'nın stratejik bir yenilgiye uğraması gerektiğini söylüyorlar'' ifadesini kullandı. 

Rus Bakan  daha önce de Hitler ile ilgili sözleriyle infial oluşturmuştu. Nazi liderinin "Yahudi kanı" taşıdığını belirterek İsrail'den öfkeli protestolar yükselmesine neden olmuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!