banner2

Lavlar, La Palma'daki mucize eve zarar veremedi

La Palma'da yüzlerce evi yok eden ve hayatı zorlaştıran volkan patlaması, bölgeye büyük hasar verirken, küle dönen yapıların arasında bir evin mucizevi şekilde zarar görmeden kalması herkesi şaşırttı.

Dünya 24.09.2021, 13:28
Abone ol
Lavlar, La Palma'daki mucize eve zarar veremedi

Kanarya Adaları'nda La Palma'da meydana gelen volkanik patlamadan akan ve nehirleri de geçen lavların kömüre çevirdiği alanda, hiçbir zarar görmeden duran evi görenler, onu "mucizevi ev" olarak adlandırdı.

SAHİPLERİ MUTLULUK GÖZYAŞI DÖKTÜ

Patlamanın ardından bölgeyi terk eden ev sahipleri, evlerinin sağlam kaldığını öğrendiklerinde büyük şaşkınlık yaşarken, mutluluktan ağladı. Volkanik patlamanın çevreye verdiği hasardan sonra halâ sağlam kalan evi inşa eden Ada Monnikendam, ev sahibi çiftin bu evi özellikle volkanik manzara nedeniyle aldıklarını belirtti.

El Mundo'ya demeç veren Monnikendam, "Evin orada kimse olmadan tek başına olduğunu bilmek üzücü" ifadelerini kullandı. İspanya'nın güneybatısında yer alan Kanarya Adaları grubundaki La Palma adasında 19 Eylül'den beri  aktif olan Cumbre Vieja yanardağının ise şimdiye dek 400 evi yaktığı öğrenildi.

Kanarya Adaları özerk yönetimi, yanardağ patlamalarından dolayı evlerini boşaltmak zorunda kalan 5 bin 700'den fazla kişinin barınma sorununa çözüm bulmaya çalışıyor.

Kaynak: The Guardian
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!