banner2

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un 3 genci idam ettirdi! Suçları ise dizi izlemek

Kuzey Kore, 16-17 yaşlarındaki 3 genci Güney Kore yapımı dizi ve filmleri izleyip paylaştıkları gerekçesi ile idam etti. Topçu atışları ile güney Kore ile aralarındaki anlaşmayı ihlal eden Kuzey Kore, Güney Kore yapımlarını izleyen gençlerin halkın gözü önünde infaz edileceğini bildirdi.

Dünya 06.12.2022, 15:17 06.12.2022, 16:32
Abone ol
Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un 3 genci idam ettirdi! Suçları ise dizi izlemek

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un üç genci Güney Kore dizileri izledikleri ve paylaştıkları gerekçesiyle idam ettirdiği iddia ediliyor. Radio Free Asia'nın haberine göre infaza şahit olan kaynaklar, Ekim ayında idam edilen gençlerin 16 ve 17 yaşlarında olduğunu bildirdi. 

İNFAZLAR HALKIN ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Fox News'in haberine göre ise Kuzey Kore yönetimi, "Güney Kore dizileri ve filmlerini izleyen ve paylaşanlar idama mahkum edilecek. Fox News'in bir diğer iddiası ise idam mahkumları halkın önüne çıkarılacak ve burada toplanan vatandaşlar infazı seyredecek. 

K-POP CANLARINA MÂL OLDU: GEÇEN YIL DA 7 KİŞİ İDAM EDİLMİŞTİ

Kuzey Kore yönetimi geçen yıl da K-Pop videolarını izleyen ve paylaşan en az 7 kişiyi idam ettirmişti. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un K-pop'u "kanser" olarak niteliyor.

KUZEY KORE- GÜNEY KORE GERİLİMİ TIRMANIYOR

Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki gerginlik had safhaya ulaştı. Kuzey Kore'nin 130 topçu atışı ile Güney Kore ile arasındaki anlaşmayı ihlal ettiği bildirildi.

Kuzey Kore lideri  Kim Jong-un ise "Hwasong-17" tipi balistik füzenin başarıyla test edildiğini duyurdu ve  "ABD'nin ve diğer düşman güçlerin Kore Yarımadası'ndaki askeri ve siyasi durumu ısrarla tahammül edilemez bir duruma sürükleyen çatışma hamleleri karşısında gerçekleştirildiğini" belirtti.

ABD Kuzey Kore'nin füze testine cevaben süpersonik bombardıman uçaklarını havalandırıyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!