Yandex Metrica

Kutsal topraklarda hac zamanı! Hacı adaylarının Arafat vakfesi için intikalleri başlıyor

Kutsal topraklarda hac zamanı! Hacı adaylarının Arafat vakfesi için intikalleri başlıyor

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan hacı adaylarının Arafat'a intikalleri yarın başlıyor.

Dünya

27.03.2024, 01:48

Kutsal topraklara hac farizasını yerine getirmek üzere ulaşan hacı adaylarının haccın rükünlerinden Arafat vakfesi için intikalleri yarın başlıyor.

Trump'a silahlı saldırı sonrası Joe Biden'den ilk açıklama geldi! Trump'a silahlı saldırı sonrası Joe Biden'den ilk açıklama geldi! Haberi Görüntüle

DİYANET HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Hacı adaylarını bu defa Arafat'ta misafir edecek Diyanet İşleri Başkanlığı, hacı adaylarının ibadetlerini rahat bir şekilde yerine getirmeleri için hazırlıklarını tamamladı.

Zelenski’den savaşın seyrini değiştirecek acı itiraf: Geri dönerse işimiz çok zor Zelenski’den savaşın seyrini değiştirecek acı itiraf: Geri dönerse işimiz çok... Haberi Görüntüle

TÜM EKİPLER ARAFAT'TA HİZMETİNE DEVAM EDECEK

Hacı adaylarının hiçbir konuda sorun yaşamamaları için azami özen gösteren Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı, Mekke'de hizmet veren sağlıktan irşada kadar bütün ekipler, Arafat'ta da hizmetlerine devam edecek.

ABD'nin eski başkanı George W. Bush Trump ve Biden ile dalga geçti: İkisinden de gencim ABD'nin eski başkanı George W. Bush Trump ve Biden ile... Haberi Görüntüle

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ VAKFE DUASINI YAPACAK

Arefe günü öğle ve ikindi namazlarını cem ederek kılacak hacı adayları, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yapacağı duayla vakfeye duracak. Başkan Erbaş'ın yapacağı vakfe duası, Türkiye'den de canlı yayınla izlenebilecek.

Vakfe duasının ardından Arafat sınırlarının açılmasıyla Müzdelife bölgesine intikal edecek hacı adayları, Müzdelife'de akşam ve yatsı namazlarını cem ederek kılacak, Müzdelife vakfesinin ardından şeytan taşlamak için Cemerat bölgesine hareket edecek.

Şeytan taşlamanın ardından Mescid-i Haram'a giderek ziyaret tavafı ve sa'y görevi yapılacak, tıraş olunarak ihramdan çıkılacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading