Yandex Metrica

Kudüs'te bayrak yürüyüşü öncesi provokasyon! Fanatik Yahudiler Filistinli gazeteciye saldırdı

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te Altı Gün Savaşları'nın yıl dönümü için "Bayrak Yürüyüşü" düzenleyecek olan radikal Yahudiler, kalabalık bir grupla Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. İsraillilerin Filistin medyasının serbest çalışanı Saif Kwasmi'ye saldırdığı kameralara yansıdı.

Dünya

05.06.2024, 20:31

Aşırı sağcı fanatik Yahudiler, 1967'de İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgal etmesiyle birlikte İbrani takvimine göre her yıl provokatif "bayrak yürüyüşü" düzenliyor. Bu yılki yürüyüşte 3 binden fazla personel görevlendirildi.

On binlerce fanatik Yahudi, İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgalinin 57. yılında polis korumasında İslam'ın üçüncü kutsal mabedi Mescid-i Aksa'ya polis koruması altında baskın düzenledi. Baskın düzenleyen fanatik Yahudiler arasında eski milletvekili Moshe Feiglin de yer aldı. 

Şu ana kadar 28 grup halinde 1119 fanatik Yahudi Mescid-i Aksa çevresinde ortalığı birbirine kattı. Baskın düzenleyen fanatik Yahudiler, Harem-i Şerif'in içinde talmudik ayinler yaptı.

Ay'da 14 tenis kortu büyüklüğünde mağara keşfedildi! İnsan için son derece uygun Ay'da 14 tenis kortu büyüklüğünde mağara keşfedildi! İnsan için son... Haberi Görüntüle

''ARAPLARA ÖLÜM'' SLOGANLARI

İsrail polisi, yürüyüş süresince Filistinlilerin yaşadığı bölgeleri yaya ve araç trafiğine kapattı. Bu akşam düzenlenecek Bayrak Yürüyüşü öncesi Kudüs'te ortalık fena karıştı. Fanatik Yahudiler, "Araplara ölüm" sloganları atarken yerel halka saldırdı. 

İnsanlık ayıbı: Gazze'de bir çocuk daha açlıktan hayatını kaybetti! İnsanlık ayıbı: Gazze'de bir çocuk daha açlıktan hayatını kaybetti! Haberi Görüntüle

BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ ÖNCESİ SALDIRI

İsraillilerin Filistin medyasının serbest çalışanı Saif Kwasmi'ye saldırdığı kameralara yansıdı. Kwasmi daha önce Nisan ayında İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınmıştı.

İnsanlık ayıbı: Gazze'de bir çocuk daha açlıktan hayatını kaybetti! İnsanlık ayıbı: Gazze'de bir çocuk daha açlıktan hayatını kaybetti! Haberi Görüntüle

HAMAS'TAN AÇIKLAMA

Hamas, İsrail'in 1967'de Doğu Kudüs'ü işgali dolayısıyla aşırı sağcı fanatik Yahudilerin her yıl İbrani takvimine göre düzenlediği "bayrak yürüyüşü"ne ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada İsrail hükümetinin  Doğu Kudüs sokaklarında "bayrak yürüyüşü" düzenlemesine ve Filistin halkına ve kutsal değerlerine saldırılmasına izin vermesini kınadı.

Hamas, Mescid-i Aksa'nın merkezinde olduğu kutsal değerlere karşı İsrail tarafından yürütülen suç politikasının sonuçları konusunda uyardı.


Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

1

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading