banner2

Kripto paradan büyük vurgun yaptı! Elon Musk tarihin en zengin kişisi oldu, Elon Musk'un serveti ne kadar?

Dünyanın en zengin kişileri listesi bir kez daha el değiştirdi. Tesla ve SpaceX CEO'su elon musk, 200 milyar doları aşan servetiyle, dünya tarihinin en zengin kişisi oldu. Jeff Bezos geride kaldı. 

Dünya 29.10.2021, 11:22 29.10.2021, 11:50
Abone ol
Kripto paradan büyük vurgun yaptı! Elon Musk tarihin en zengin kişisi oldu, Elon Musk'un serveti ne kadar?

Tesla, SpaceX ve SolarCity gibi şirketlerin CEO'su Elon Musk, insan aklının sınırlarını zorlayan serveti ve sözleriyle gündem olmaya devam ediyor. Forbes'in yayınladığı yeni listeye göre, dünyanın en zengin kişisi bir kez daha el değiştirdi. 

Listede, Elon Musk, 200 milyar doları aşan servetiyle dünyanın ve aynı zamanda tarihin en zengin kişisi olma ünvanını kazandı. 

Musk'ın elektrikli araç şirketi Tesla'nın hisseleri dört aylık rallisine devam ederek geçtiğimiz gün yüzde 2,2 artışla 791,36 dolardan işlem görürken, Şubat ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Hisselerdeki artışın ardından sadece geçtiğimiz gün servetine 3,8 milyar dolar daha ekleyen Musk, piyasaların kapandığı sıralarda 203,4 milyar dolarlık servetiyle en zengin kişi ünvanının sahibi oldu.

Piyasaların açılmasının ardından şirket hisselerindeki düşüş ile birlikte 1,7 milyar dolar kaybeden Musk, 201,7 milyar dolarla en yakın rakibi Jeff Bezos’un 7,8 milyar dolar üzerinde ilk sıradaki yerini korudu.

Elon Musk'ın bu serveti elde etmesinin altında yatan en büyük nedenlerden biri de kripto para yatırımları olduğu düşünülüyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!