Yandex Metrica

Kremlin Sözcüsü Peskov'dan ABD'ye Trump tepkisi: Saf dışı bıraktılar!

Kremlin Sözcüsü Peskov'dan ABD'ye Trump tepkisi: Saf dışı bıraktılar!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD başkanlık yarışında olan eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 'Sus payı' davasında suçlu bulunmasını siyasi bir hamle şeklinde değerlendirerek ''Oradaki siyasi rakiplerin meşru ve gayri meşru yollarla saf dışı bırakıldığı açıktır." ifadelerini kullandı.  

Dünya

31.05.2024, 17:16

ABD eski başkanı Donald Trump'ın 'Sus payı' davasında 34 ayrı suçtan hükum giymesinin ardından Rus hükümetinden açıklama geldi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Trump'ın hükum giymesinin başkanlık yarışından saf dışı bırakılması için yapıldığını dile getirdi.

Moskova'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov, ABD'nin Ukrayna'ya ABD menşeli bazı silahları Rusya'da kullanma izni verdiğine yönelik iddialara vurgu yaparak, ''Amerikan silahlarının zaten Rus topraklarında saldırı teşebbüsleri için kullanıldığını biliyoruz. Bu, ABD'nin çatışmalara nasıl katıldığına dair etkili bir kanıttan daha fazlasıdır.'' ifadelerini kullandı.

ABD'de anketten çarpıcı sonuç! Kamala mı, Trump mı? ABD'de anketten çarpıcı sonuç! Kamala mı, Trump mı? Haberi Görüntüle

''SİYASİ RAKİPLER SAF DIŞI BIRAKILIYOR''

Sus Payı davasında suçlu bulunan Donald Trump hakkında konuşan Peskov, ''Dışarıdan bizim mahkemelerimizin kararları hakkında konuşmalarından hoşlanmıyoruz. Biz de üçüncü ülkelerdeki kararlar hakkında yorum yapmamaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Peskov, ''Oradaki siyasi rakiplerin meşru ve gayri meşru yollarla saf dışı bırakıldığı açıktır.'' dedi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading