banner2

Kremlin, Putin'in mesajına açıklık getirdi! 'Rusya potansiyelini sonuna dek kullanacak'

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin'in Stalingrad Muharebesi zaferinin 80. yıl dönümü etkinliğinde yaptığı konuşmasında Batı'nın Ukrayna'ya silah tedarikine karşı verdiği mesaja açıklık getirdi. Peskov, Putin'in, "Batı’nın Ukrayna'ya silah sağladıkça Rusya'nın potansiyelini sonuna kadar kullanacağı" mesajı verdiğini söyledi.

Dünya 03.02.2023, 01:50
Abone ol
Kremlin, Putin'in mesajına açıklık getirdi! 'Rusya potansiyelini sonuna dek kullanacak'

Peskov gazetecilere yaptıpı basın açıklamasında, Putin'in Stalingrad Muharebesi zaferinin 80. yıl dönümü etkinliğindeyken Batı'nın Ukrayna'ya silah tedarikine karşı verdiği mesajla ilgili açıklamada bulundu. 

"RUSYA'NIN POTANSİYELİ VAR"

Sözcü Peskov, "Bu (mesaj), Rusya'nın potansiyeli var ve kolektif Batı tarafından sağlanan yeni silahlar ortaya çıktıkça Rusya özel askeri operasyon çerçevesinde karşılık vermek için mevcut potansiyelini sonuna kadar kullanacaktır, demektir." dedi.

"RUSYA İLE MODERN BİR SAVAŞ TAMAMEN FARKLI OLUR"

Putin, Stalingrad Muharebesi zaferinin 80. yıl dönümü nedeniyle Volgograd şehrindeki programda yaptığı konuşmasında dikkat çeken bir açıklamada bulunmuştu. Putin, geçmişte olduğu gibi "Rusya’nın yine gövdesinde haç bulunan Alman Leopard tanklarıyla tehdit edildiğini" söyleyerek, "Almanya dahil Avrupa ülkelerini Rusya ile yeni bir savaşa çekenler ve dahası sorumsuzca bunu bir oldu bitti ilan edenler, savaş alanında Rusya'ya karşı zafer kazanmayı bekleyenler, görünüşe göre Rusya ile modern bir savaşın onlar için tamamen farklı olacağını anlamıyorlar. Tanklarımızı onların sınırlarına göndermiyoruz ama ne ile cevap vermemiz gereken bir şey var. Zırhlı araçların kullanılması meseleyi bitirmeyecek. Bunu herkes anlamalı." diye konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!