banner2

Kremlin'i zora sokacak olay: Peskov'un oğlunu arayıp askere çağırdılar yanıtı gündem oldu

Rus gazeteciler canlı yayında Kremlin Sözcüsü Peskov'un oğlunu askeri yetkili gibi arayıp seferberliğe katılması için askere çağırdı. Ancak, eskov'un oğlu kendisinin ‘Bay Peskov' olduğunu ve bu konuyu başka yollarla çözeceğini söylemesi ülkede olay oldu.

Dünya 21.09.2022, 22:50 22.09.2022, 01:48
Abone ol
Kremlin'i zora sokacak olay: Peskov'un oğlunu arayıp askere çağırdılar yanıtı gündem oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya'da kısmi seferberlik ilan etmesinin ardından ülkede büyük bir karışıklık yaşandı. Çok sayıda Rus vatandaşının ülkeyi terk etmeye çalıştığı, birçok kentte de halkın sokaklara inerek protestolarda bulunduğu öğrenildi. Protestolar sebebiyle gözaltıların da olduğu aktarılırken bir Rus YouTube kanalında canlı yayında yaşanan diyalog, ülkedeki son duruma dair önemli işaretler içerdi.

CANLI YAYINDA ARAYIP ASKERE ÇAĞIRDILAR

Edinilen bilgilere göre canlı yayında sırasında Rus gazeteciler askeri yetkili gibi Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'un seferberliğe gitmesi gereken oğlunu aradı.

Askeri yetkili gibi konuşan gazeteciler Peskov'un oğlunu askere çağırdı. Bunun üzerine Peskov'un oğlu kendisinin ‘Bay Peskov' olduğunu ve bu konuyu başka yollarla çözeceğini söyledi.

Söz konusu canlı yayınları tanınmış Rus muhalif siyasetçi Aleksey Navalny de resmi Twitter hesabından, bir hesabın tweetlerini retweetleyerek paylaştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!