banner2

Kremlin'den kritik açıklama: Ukrayna tarafsız kalırsa masaya oturmaya hazırız

Kremlin Sözcüsü Peskov yaptığı açıklamada , belirli şartlar" içerisinde Ukrayna yönetimi ile görüşebileceklerini belirterek, 'Bu şartlar, tarafsızlık durumu ve silahların konuşlandırılmasının reddedilmesiyle ilgili. Eğer Ukrayna yönetimi bunu konuşmaya hazırsa.' dedi.

Dünya 24.02.2022, 17:53
Abone ol
Kremlin'den kritik açıklama: Ukrayna tarafsız kalırsa masaya oturmaya hazırız

Peskov, başkent Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ZAMAN PUTİN TARAFINDAN TANIMLANACAK

Askeri operasyonun süresine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in karar vereceğine işaret eden Peskov, "Hedefler, Putin tarafından Ukrayna'nın silahsızlandırılması ve nazizmden arındırılması olarak tanımlandı. Her ikisi de ülkemiz ve halkımız için tehdit oluşturuyor. Zaman çerçevesi, sonuçlara ve ilerlemeye bağlı olacak ve doğal olarak Putin tarafından tanımlanacak.” ifadelerini kullandı.

'UKRAYNA YÖNETİMİ TARAFSIZ KALIRSA MASAYA OTURMAYA HAZIRIZ'

Dmitriy Peskov, Ukrayna yönetimiyle ilgili temas kurmaya hazır olup olmadıklarına yönelik soruya, "Putin, kırmızı çizgimiz olan sorunların çözülmesi için Ukrayna'dan ne bekleyeceğimiz konusundaki vizyonunu formüle etti. Bu şartlar, tarafsızlık durumu ve silahların konuşlandırılmasının reddedilmesiyle ilgili. Eğer Ukrayna yönetimi bunu konuşmaya hazırsa.” yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!