Yandex Metrica

Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümü kraliyet arılarına haber verildi

Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümü kraliyet arılarına haber verildi

Buckingham Sarayı ve Clarence House arazisinde tutulan arı kovanlarına, Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümü haber verildi. Bu durum yüzyıllar öncesine dayanan bir gelenek olarak biliniyor.

Dünya

23.01.2024, 19:47

Kraliçe Elizabeth'in 96 yaşında hayatını kaybetmesi sonrasında İngiltere'de yas tutulmaya devam ediyor. Kral 3. Charles'ın krallığını ilan ettikten sonra Kraliyet arıcısı Jon Chapple, Kraliyet arılarının yanına giderek Kraliçe'nin öldüğünü ve yeni kralın 3. Charles olduğu bilgisini verdi.

Ortodoks Yahudiler İsrail polisi ile çatıştı: 'Düşman ordusunda askerlik yapmayız' Ortodoks Yahudiler İsrail polisi ile çatıştı: 'Düşman ordusunda askerlik yapmayız' Haberi Görüntüle

KOVANLARA FİYONKLU SİYAH KURDELELER KOYULDU

79 yaşındaki John Chapple, Kraliçe'nin ölüm haberiyle beraber Buckingham Sarayı ve Clarence House'a gitti. Chapple, on binlerce arıya ev sahipliği yapan kovanlara fiyonklu siyah kurdeleler koydu ve arılara Kraliçe'nin öldüğünü, bundan sonra yeni bir efendinin olacağı bilgisi verildi.

Hamas’tan ateşkes için yeni adım: İlk aşamada 6 hafta detayına dikkat Hamas’tan ateşkes için yeni adım: İlk aşamada 6 hafta detayına... Haberi Görüntüle

HÜKÜMDAR DEĞİŞİKLİĞİNİN BİLGİSİ VERİLMEZSE ARILAR ÖLÜME KADAR GİDİYOR

İngiltere dahil Avrupa'nın çoğu ülkesinde de uygulanan bu geleneğin tam kökeni bilinmiyor. Yüzyıllardır uygulanan bu geleneğin Kelt mitolojisinde geldiği düşünülüyor. Gelenekte, Kraliyet arılarına hükümdar değişikliği söylenmezse; arıların bal üretmemesine, kovanı terk etmesine hatta ölmesine yol açtığına inanılıyor.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading