banner2

Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümü kraliyet arılarına haber verildi

Buckingham Sarayı ve Clarence House arazisinde tutulan arı kovanlarına, Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümü haber verildi. Bu durum yüzyıllar öncesine dayanan bir gelenek olarak biliniyor.

Dünya 10.09.2022, 17:37 10.09.2022, 17:58
Abone ol
Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümü kraliyet arılarına haber verildi

Kraliçe Elizabeth'in 96 yaşında hayatını kaybetmesi sonrasında İngiltere'de yas tutulmaya devam ediyor. Kral 3. Charles'ın krallığını ilan ettikten sonra Kraliyet arıcısı Jon Chapple, Kraliyet arılarının yanına giderek Kraliçe'nin öldüğünü ve yeni kralın 3. Charles olduğu bilgisini verdi.

KOVANLARA FİYONKLU SİYAH KURDELELER KOYULDU

79 yaşındaki John Chapple, Kraliçe'nin ölüm haberiyle beraber Buckingham Sarayı ve Clarence House'a gitti. Chapple, on binlerce arıya ev sahipliği yapan kovanlara fiyonklu siyah kurdeleler koydu ve arılara Kraliçe'nin öldüğünü, bundan sonra yeni bir efendinin olacağı bilgisi verildi.

HÜKÜMDAR DEĞİŞİKLİĞİNİN BİLGİSİ VERİLMEZSE ARILAR ÖLÜME KADAR GİDİYOR

İngiltere dahil Avrupa'nın çoğu ülkesinde de uygulanan bu geleneğin tam kökeni bilinmiyor. Yüzyıllardır uygulanan bu geleneğin Kelt mitolojisinde geldiği düşünülüyor. Gelenekte, Kraliyet arılarına hükümdar değişikliği söylenmezse; arıların bal üretmemesine, kovanı terk etmesine hatta ölmesine yol açtığına inanılıyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!