banner2

Konunun dinle alakası yok! Haham Elhanan Beck böyle duyurdu: İsrail şeytanın taraftarıdır

Tüm dünyanın gözleri önünde tam 45 gündür Gazze'de soykırım yapan İsrail'e Yahudi kanaat önderi Haham Elhanan Beck'ten tepki geldi. Haham, "Gazze halkına sesleniyorum, biz dünyadaki Siyonizm karşıtı bütün Hahamlar sizin yanınızdayız. İsrail ve onu destekleyenler şeytanın taraftarıdırlar" dedi.

Dünya 20.11.2023, 17:19 20.11.2023, 17:36
Abone ol
Konunun dinle alakası yok! Haham Elhanan Beck böyle duyurdu: İsrail şeytanın taraftarıdır

7 Ekim'de başlayan barbar saldırıların ilk günleriden itibaren Filistin halkının yanında olduğu belirten Haham Elhanan Beck, "İsrail ve onu destekleyenler şeytanın taraftarıdırlar. Bu bir din savaşı değil." diyerek bir kez daha desteğini gösterdi.

"SORUN DİN DEĞİL SORUN İŞGAL"

Yahudi kanaat önderi Haham Elhanan Beck 2 yıl önce verdiği röportajda, "Annem bana anlatırdı, Filistinli komşularımızla iyi bir ilişki içinde yaşadığımızı anlatırdı, çocuklara bakardık. Yahudi bayramlarında çocukları Müslüman komşulara, İslami günlerdeyse Yahudi komşulara götürüyorlar. Sorun yoktu. Dinle ilgili sorun yok ortada, sorun işgalle ilgili." demişti.

"ONLAR İŞGALCİLERDEN NEFRET EDİYOR"

"İnsanların katledilmesi ve toprakların çalınması sorun tamamen bundan ibaret" diyen Haham, "Filistinliler Yahudilerden nefret etmiyor. Onlar işgalcilerden nefret ediyor. Problem olan şeyin dinle ilgili olmadığını bilmemiz gerekiyor" açıklamasını yapmıştı.

"SİZİN YANINIZDAYIZ"

Son olarak katıldığı gösteride konuşan Beck, "Gazze halkına sesleniyorum, biz dünyadaki Siyonizm karşıtı bütün Hahamlar sizin yanınızdayız. Bütün dünya halkları sizin yanınızda. Sizin için ağlıyoruz. Siyonist İsrail'in bizim kitabımızı kullanarak yaptığı katliamların dinle bir alakası yok. İsrail ve onu destekleyenler şeytanın taraftarıdırlar. Bu bir din savaşı değil" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!