banner2

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan ABD'de Türk ve Azerbaycan heyetlerine yapılan saldırıya tepki

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan ve Türk heyetlerinin ABD'nin Los Angeles kentinde radikal Ermeni grupların saldırısına uğramasına tepki göstererek

Dünya 30.09.2023, 20:51 30.09.2023, 21:02
Abone ol
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan ABD'de Türk ve Azerbaycan heyetlerine yapılan saldırıya tepki

Türk ve Azerbaycan diplomatik heyetlerinin ABD'deki bir konferans saldırıya uğramasına tepkiler gelmeye devam ediyor. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ABD'nin Los Angeles şehrinde Türk ve Azerbaycan heyetlerine yönelik Ermeni grubun saldırı girişimini kınadı.

KKTC Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Tatar, “Los Angeles'ta düzenlenen Türkiye'nin Kamu Diplomasisi Konferansı'na katılan ana vatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan heyetlerine yönelik Ermeni radikal gruplar tarafından yapılan sözlü ve fiziki saldırıları şiddetle kınıyorum." ifadesini kullandı.

"RADİKAL GRUPLARIN EYLEMLERİ KAYGI VERİCİ"

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Azerbaycan'ın Los Angeles Başkonsolosu Ramil Gurbanov ve diğer katılımcılara geçmiş olsun dileklerini ileten Tatar, "bölgeye dair başlatılan barış sürecini de etkilemeye yönelik radikal grupların" eylemlerinin kaygı verici olduğunu belirtti.

AZERBAYCAN'IN HAKLI DAVASINA DESTEK

Tatar, KKTC olarak daima Türkiye'nin yanında olacaklarının altını çizerek, Azerbaycan'ın "haklı davasına" destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Los Angeles'ta Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ile USC Annenberg İletişim ve Gazetecilik Okulu Kamu Diplomasisi Yüksek Lisans Programı ortak sponsorluğunda düzenlenen konferans sırasında Ermeni bir grup sözlü ve fiziksel saldırıda bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!