banner2

Kirli ittifak deşifre oldu! Teslim olan teröristten ABD itirafı

Güvenlik güçlerine teslim olan terörist, KYB ile kirli ittifak kuran terör örgütü PKK/YPG'nin Süleymaniye'deki yapılanmasıyla ile ilgili önemli bilgiler verdi. T.B., Süleymaniye'den Haseke'ye ABD'de ait bir helikopterle taşındıklarını anlattı.

Dünya 22.09.2023, 08:28 22.09.2023, 18:33
Abone ol
Kirli ittifak deşifre oldu! Teslim olan teröristten ABD itirafı

18 Eylül 2022 tarihinde Süleymaniye'deki Arbat Havalimanı'na yönelik bir drone saldırısında KYB'ye bağlı 'Anti Terör Timi'nden 3 kişi ölmüştü. KYB''lilerin PKK'lılarla ortak talim yaptığı öğrenilmişti.

ABD'nin bir araya getirdiği terör örgütü PKK ile Bafel Talabani liderliğindeki iş birliği artarken, teslim olan bir terörist Süleymaniye'deki yapılanmayla ilgili her şeyi tek tek anlattı.

ULAŞIMI ABD SAĞLIYOR

Yeni Şafak'ın aktardığı habere göre; Süleymaniye'den ABD'ye ait helikopterle Haseke'ye götürüldüklerini belirten T.B., Haseke'de sözde "Alişer Deniz Tugayı Sarya Sabotaj Birimi" adı verilen bir birime katıldı. Geçtiğimiz aylarda eli kanlı terör örgütü PKK'dan kaçıp teslim olan N.A. da aynı şekilde 20 Ekim 2022 yılında Kandil'den Haseke'ye gittiklerini, buradan da ABD'ye ait helikopterlerle Süleymaniye'ye taşındıkları itiraf etmişti. N.A., Süleymaniye'de KYB'ye ait "Anti Terör Timi" binasında 5 gün kaldıklarını anlatmıştı.

ARBAT HAVALİMANI'NDAN ORTAK EĞİTİM

KYB'nin Anti Terör Timi, 18 Eylül'de Arbat Havalimanı'nda meydana gelen patlamayla yeniden gündeme geldi. Kimliği belirsiz bir drone saldırısı sonucu meydana gelen patlamada PKK/YPG'li teröristlerle ortak talim yapan "anti terör timi"nden 3 kişi hayatını kaybetti. PKK'lıların da bulunduğu Arbat Havalimanı'nda KYB'nin İHA eğitim laboratuvarı da bulunuyor. Saldırıda ölenlerden birinin, KYB'nin insansız hava aracı uzmanı Rabar Anwar olduğu açıklanmıştı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI TEPKİ GÖSTERDİ

Dışişleri Bakanlığı, PKK ve KYB'nin ortak talimine tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Bu gelişme, KYB'ye bağlı bazı güvenlik unsurlarının terör örgütü üyeleriyle iş birliğini açıkça ortaya koymuş olması bakımından vahimdir" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!