banner2

Kılıçdaroğlu, Azerbaycan'da dillere düştü: Bay Bay Kemal 'vay vay' oldu

Azerbaycan TV kanalında spikerin Cumhurbaşkanlığı seçimin kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu. Azeri spiker, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vaaay vay Kemal" dedi. Azeri spikerin Kılıçdaroğlu'yla ilgili yaptığı yorumlar, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Dünya 02.06.2023, 12:05 02.06.2023, 12:33
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen ikinci tur seçimlerinden galip çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu'na büyük bir hezimet yaşatan Erdoğan, ülkeyi 5 yıl yönetecek.

Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Erdoğan'ın başarısı dünya medyasında da büyük ilgi gördü. Hatta dünya liderleri Erdoğan'ı telefonla arayıp tebrik etti.

Azerbaycan'dan Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mesajları yağarken Azerbaycan TV'sinde Kemal Kılıldaroğlu için yapılan yorum dikaktlerden kaçmadı.

''NİHAYETİNDE VAY VAY KEMAL''

Kepez TV'de yayınlanan "Bu Gün" adlı programın spikeri, Kılıçdaroğlu'nun hezimetini izleyenlerle paylaşırken şu ifadeleri kullandı;

"Öz ülkemizin sevinci gibi sevindik can kardeşlerimizin adına. Bunu ancak tepeden tırnağa Türk olanlar anlar. Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal."

''KENDİ ÜLKEMİZİN SEVİNCİ GİBİ SEVİNDİK''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kazanmasıyla ilgili de konuşan Azeri spiker, "Recep Tayyip Erdoğan yeniden kardeş ülkenin cumhurbaşkanı seçildi, sanki kendi ülkemizin sevinci gibi sevindik" sözlerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA VİRAL OLDU

Azeri spikerin Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'yla ilgili yaptığı yorumlar, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Özellikle Kılıçdaroğlu için yapılan videonun görüntüsü sosyal medyada viral olurken binlerce kez izlendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!