Yandex Metrica

Sitede Ara

Katliamcı İsrail'den Gazze'ye yoğun saldırı: Onlarca ölü ve yaralı var

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'nin orta bölgesine düzenlediği saldırılarda en az 50 kişi öldü.

Dünya

08.06.2024, 15:01

Başta ABD ve diğer ülkelerin desteğini arkasına alarak eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail ordusu Gazze Şeridi'nin orta bölgesine eş zamanlı şekilde yoğun saldırılar düzenledi.

Bebek katili Netanyahu'nun acımasız ve zorba ordusunun Gazze Şeridi'nin ortasındaki Nusayrat Mülteci Kampı ile çeşitli bölgelere düzenlediği saldırılarda en az 50 kişi öldü.

Açıklama Gazze'deki Sağlık Bakanlığından geldi.

Yapılan yazılı açıklamada sağlık ekipleri, ambulans ve acil durum sisteminin Gazze'nin orta bölgesine düzenlenen saldırılarda yaralananların Aksa Şehitleri Hastanesi'ne nakledilmesine yönelik gelen çağrılara yanıt veremediği ifade edildi.

Cephede propaganda savaşı: İspanyolca konuşan silahlı grubu yok ettik Cephede propaganda savaşı: İspanyolca konuşan silahlı grubu yok ettik Haberi Görüntüle

ACİL DURUM SİSTEMİ KASTEN BALTALANDI

Açıklamada İsrail'in, yakıt ve yedek parça girişini engellemesi ve 130 ambulansı hedef alıp onlarca ambulansın saldırı bölgelerine ulaşmasına izin vermemesi sonucu Gazze'de acil durum sisteminin kasten baltalandığı vurgulandı.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlendiğini ve iki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurmuştu.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading