Yandex Metrica

Sitede Ara

Katil İsrail, Han Yunus'ta okulu hedef aldı: 30 masum Filistinli hayatını kaybetti!

Katil İsrail, Han Yunus'ta okulu hedef aldı: 30 masum Filistinli hayatını kaybetti!

Katil İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde bulunan Han Yunus kentinde, sivil Filistinlilerin sığındığı bir okula saldırı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen saldırı sonucunda 30 Filistinlinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Dünya

10.07.2024, 12:48

277 gündür saldırılarına aralıksız devam eden İsrail, Filistinlilerin bulunduğu Abasan’daki el-Awda Okulu’nun çevresine düzenlediği saldırıda, çoğu kadın ve çocuk olmak üzere en az 29 Filistinli hayatını kaybetti. 7 Ekim'den bu yana düzenlenen saldırılarda ise yaklaşık 2,3 milyon kişinin yaşadığı Gazze'de 1,9 milyondan fazla Filistinli yerinden oldu.

Gazze'ye yönelik saldırılarının şiddetini artıran İsrail, son 4 gün içerisinde Gazze'de 4 ayrı okula bombalı saldırı düzenledi. Bu saldırıların ilki, 6 Temmuz'da Gazze'nin orta kesiminde yer alan Nuseyrat'ta Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansına (UNRWA) ait bir okula düzenlendi.

Yaklaşık olarak 2 bin yerinden edilmiş Filistinlinin sığındığı okula yönelik düzenlenen saldırıda çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 16 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi ise yaralandı.

İsrail, Nuseyrat'taki saldırıdan bir gün sonra 7 Temmuz'da, Gazze'nin kuzeyinde yine yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı "Kutsal Aile" okulunu hedef aldı. Saldırıda 4 Filistinli hayatını kaybetti, çok sayıda yaralanan da oldu.

O ülkenin istihbaratı sınırları zorladı: Nükleer taşıyan bombardıman uçağını kaçırmak istediler O ülkenin istihbaratı sınırları zorladı: Nükleer taşıyan bombardıman uçağını kaçırmak... Haberi Görüntüle

30 FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze'de 7 Ekim'den bu yana sayısız katliam düzenleyen İsrail ordusu, 9 Temmuz'da Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'ta bunlara bir yenisini ekledi.

Han Yunus'un doğusundaki Abesan beldesinde yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı okulun kapısını bombaladı.

Saldırıda, en az 30 Filistinli öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Fransa erken genel seçimlerin ikinci turu başladı: Macron mu aşırı sağ mı? Fransa erken genel seçimlerin ikinci turu başladı: Macron mu aşırı... Haberi Görüntüle

ESİR TAKASI MÜZAKERELERİ GÜNDEMDEYKEN SALDIRILAR BAŞLADI

Okullara yönelik saldırılar, esir takası müzakerelerinin konuşulduğu bir dönemde şiddetini artırdı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun açıklamalarının yanı sıra bu saldırıların taraflar arasındaki esir takası mutabakatı müzakerelerini zorlaştırdığı yorumu yapılıyor.

Rusya'dan açık tehdit! Peskov 'ABD'yi durdururuz' diyerek duyurdu: 'Olası kurbanlar Avrupa başkentleri olur' Rusya'dan açık tehdit! Peskov 'ABD'yi durdururuz' diyerek duyurdu: 'Olası kurbanlar... Haberi Görüntüle

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in, Han Yunus Kentindeki bir okula yaptığı saldırı hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

İsrail’in, Gazze’nin Han Yunus kentinde Filistinlilerin sığındığı bir okulda onlarca masum sivili katletmesini lanetliyoruz.

Han Yunus’ta ortaya çıkarılan toplu mezarlar ve son dört günde buradaki dört okulun hedef alınması, İsrail’in Filistin halkını topyekûn yok etmeyi amaçladığının somut birer kanıtıdır.

Bu saldırılar, Netanyahu Hükümetinin ateşkes müzakerelerini baltalamayı hedeflediğini de göstermiştir.

İsrailli yetkililer, insanlığın tüm değerlerini ve uluslararası hukuku hiçe sayan bu eylemlerinden ötürü kanun önünde hesap vereceklerdir.

Geçmişten bugüne! ABD'nin kanlı siyaseti: Suikasta uğrayan ABD başkanlarından 4'ü öldü, 5'i kurtuldu Geçmişten bugüne! ABD'nin kanlı siyaseti: Suikasta uğrayan ABD başkanlarından 4'ü... Haberi Görüntüle

HAMAS'TAN DÜNYAYA ÇAĞRI

Hamas, Han Yunus’taki okul katliamı sonrasında dünyaya çağrıda bulundu. Yapılan çağrıda şu ifadelere yer verildi:

“Arap, İslam ve özgür dünya halklarına, Gazze’deki halkımıza destek için ayaklanmaları, dünyanın tüm şehirlerinde kitlesel gösteriler ve öfke yürüyüşleriyle derhal meydanlara çıkmaları için çağrı yapıyoruz.”

Hristiyan tarikatı 8 yaşındaki kızı böyle ölüme sürükledi! Türkiye'de olsa suç İslam'a atılırdı Hristiyan tarikatı 8 yaşındaki kızı böyle ölüme sürükledi! Türkiye'de olsa... Haberi Görüntüle

OKULLARIN ÜÇTE İKİSİ HEDEF ALINDI

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, İsrail saldırılarının başladığı 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'deki okullarının üçte ikisinin hedef alındığını duyurdu.

Acil kodla duyuruldu: 24 adet F-16 Karadeniz'e yola çıkacak! Acil kodla duyuruldu: 24 adet F-16 Karadeniz'e yola çıkacak! Haberi Görüntüle

AB'DEN KINAMA

Saldırıya "Masum siviller daha ne kadar bu çatışmanın yükünü çekecek?" sözleriyle tepki gösteren Borrell, "Uluslararası hukukun her türlü ihlalini kınıyoruz. Sorumlular hesap vermelidir." ifadelerini kullandı.

Borrell, mahsur kalan sivillere nefes aldırmak, tüm esirlerin serbest bırakılması ve insani yardımın ulaştırılması için "derhal ateşkes" çağrısını yineledi.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading