Yandex Metrica

Sitede Ara

Kassam Tugayları, pusuya düşürdü: İşgalci İsrail askerlerine ağır darbe! Ölü ve yaralılar var

Kassam Tugayları, pusuya düşürdü: İşgalci İsrail askerlerine ağır darbe! Ölü ve yaralılar var

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın Gazze Şeridi'ni işgal eden ve soykırımı sürdüren işgalci İsrail askerlerine karşı şanlı direnişi İsrail'e ağır darbe olarak dönüyor. Kassam Tugayları, İsrail askerlerini karargah olarak kullandıkları evlerde hedef alıyor. 

Dünya

10.07.2024, 20:55

Gazze Şeridi'nde soykırımcı İsrail ordusunun işgal ve katliamlarına karşı direniş gösteren Hamas'ın askeri kanadı Şehid İzzeddin El Kassam Tugayları, Gazze Şehri'nin Tel el Hava Mahallesi'nde kapsamlı bir pusu düzenlediğini açıkladı. Kassam Tugayları, mahalledeki Emin Muhammed Camii yakınlarında "televizyon" adını verdikleri patlayıcı cihazla, siyonist piyade kuvvetine pusu kurduklarını belirtti.

İsrail ordusunun soykırım ve işgallerine karşı direnen Gazze'deki çeşitli grupların işgal kuvvetlerine karşı operasyonları sürüyor. kurulan pusuya işgal kuvvetlerinin ulaşmasının ardından patlayıcıların infilak ettirilmesiyle siyonist askerlerin öldüğünü ve yaralandığını kaydetti. Kassam, pusunun ardından bazı siyonist helikopterlerin olay yerine gelerek ölü ve yaralılarını tahliye ettiğini aktardı.

G7 ülkelerinden İsrail açıklaması! Batı Şeria kararına tepki G7 ülkelerinden İsrail açıklaması! Batı Şeria kararına tepki Haberi Görüntüle

SİYONİST ASKERLERE AĞIR DARBE

Karargah olarak kullandıkları Filistinlilere ait evlerde İsrail askerlerini hedef almaya devam eden Kassam mücahiteri, Gazze Şeridi'nin güneyinde, Refah şehrinin doğusunda, Brezilya mahallesindeki Ebubekir el-Sıddık Camii yakınındaki operasyoda ise bir siyonist piyade mühendislik kuvvetini de anti personel patlayıcıyla öldürüp yaraladıklarını vurguladı. Kassam Tugayları ayrıca, Gazze şehrinin batısında Tel el Hava Mahallesi'ndeki sanayi bölgesinde bir siyonist askeri keskin nişancı atışıyla vurmayı başardıklarını bildirdi.

Tugaylar, yine Tel El Hava Mahallesi'deki Sanayi bölgesi civarında 3 siyonist Merkava tankını 2 adet "Şuvaz" bombası ve bir Yasin 105 roketiyle vurduklarını belirti. Kassam Tugayları, ayrıca mücahitlerinin Gazze şehrindeki Tel El Hava Mahallesi'ne giren düşman araçlarını ve siyonist kuvvetleri, roket ve bombalarla hedef aldıkları görüntüleri paylaştı. Hareket ayrıca Refah şehrinin Tel Al-Sultan mahallesinin güneydoğusunda, Tel Zorub bölgesi civarında saklanan düşman saldırılarının komuta karargahına mücahitleri yaptıkları operasyon anlarına da yer verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading