Yandex Metrica

Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'dan ortak açıklama: Gazze'de sürdürülebilir ateşkes çağrısı

Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'dan ortak açıklama: Gazze'de sürdürülebilir ateşkes çağrısı

Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda, İsrail'in Gazze'ye saldırıları nedeniyle güvenli bölgelerin giderek daralmasından derin endişe duyduğunu ve Hamas'ı yenmenin bedelinin Filistinli sivillerin sürekli acı çekmesi olamayacağını bildirdi.

Dünya

23.01.2024, 21:50

İsrail'in Gazze Şeridi'nde uyguladığı soykırımın durdurulması için uluslararası çabalar devam ederken Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda, sürdürülebilir ateşkes çağrısı yaptı. 

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Yeni Zelanda Başbakanı Christopher Luxon ve Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin ortak yazılı açıklama yaptı.

Gazze'de siviller için güvenli alanın giderek daralmasından endişe duyulduğu belirtilen açıklamada, Hamas'ı yenmenin bedelinin Filistinli sivillerin sürekli acı çekmesine mal olamayacağı kaydedildi.

Megan Markle'den Prens Harry'e baskı! Önce ailesi şimdi arkadaşlarıyla görüşemediği ortaya çıktı! Megan Markle'den Prens Harry'e baskı! Önce ailesi şimdi arkadaşlarıyla görüşemediği... Haberi Görüntüle

İSRAİL ULUSLARARASI İNSANCIL HUKUKA SAYGI GÖSTERMELİ

Açıklamada, İsrail'in kendini savunurken uluslararası insancıl hukuka saygı göstermesi gerektiği vurgulanarak, Gazze'deki insani krizin boyutu ve Filistinli sivillere yönelik riskler karşısında derin endişe duyulmaya devam edildiği bildirildi.

Filistinlilerin zorla yerinden edilmesine, Gazze'nin yeniden işgaline ve her türlü kuşatma ya da ablukaya karşı olunduğu aktarılan açıklamada, yerleşimcilerin ve yerleşimci şiddetinin yasa dışı olduğu ve iki devletli çözümün önünde ciddi bir engel oluşturduğu ifade edildi.

Açıklamada, İsrail ve Hamas arasında "insani ara"nın yeniden başlaması gerektiği, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın sürdürülebilir ateşkes için uluslararası çabaları desteklediği bildirildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading