banner2

Johnson: AUKUS, AB dışında başarılabilecekleri gösterdi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avustralya ve ABD ile birlikte imzaladıkları AUKUS adlı yeni güvenlik iş birliğinin, aynı zamanda AB dışında nelerin başarılabileceğini gösterdiğini belirtti.

Dünya 06.10.2021, 17:12 06.10.2021, 17:18
Abone ol
Johnson: AUKUS, AB dışında başarılabilecekleri gösterdi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Manchester'da Muhafazakar Partinin düzenlediği yıllık konferansa katılarak, ülkenin sosyal, politik, ekonomik ve kültürel gündemine yönelik açıklamalar yaptı.

'BREXIT AUKUS'UN ÖNÜNÜ AÇTI'

Johnson, Brexit’in beraberinde sunduğu özgürlükleri "farklı şeyler yapmak için" kullanacaklarını dile getirdi ve yine Brexit’in AUKUS anlaşmasının önünü açtığına dikkat çekti.

İngiltere Başbakanı Johnson, Avustralya ve ABD ile imzaladıkları AUKUS anlaşmasının Avrupa Birliği dışında neleri başarabileceklerinin ciddi bir göstergesi olduğunu, söz konusu iki ülkeyle hem demokrasi hem de serbest ticarette "ayağa kalkmak" amacıyla bir araya geldiğini dile getirdi. Johnson ayrıca yasa dışı göç ve ölümcül insan ticaretini engellemek amacıyla bütün önlemleri alacaklarını belirterek, aralarında çevirmenler de olan 20 bin Afgan'ı kabul edeceklerini aktardı.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!