banner2

Joe Biden 'hindi affetme töreni'nde konuştu: 'Gazze'de esir anlaşması yakın'

ABD Başkanı Joe Biden, Gazze'deki esirlerin serbest bırakılması için bir anlaşmanın yakın olup olmadığına ilişkin soruya "Öyle olduğuna inanıyorum." şeklinde cevap verdi.

Dünya 20.11.2023, 22:44
Abone ol
Joe Biden 'hindi affetme töreni'nde konuştu: 'Gazze'de esir anlaşması yakın'

Beyaz Saray'da her yıl düzenlenen Şükran Günü geleneği olan "hindi affetme töreni"nde Gazze'deki esirlerle ilgili soruya cevap veren ABD Başkanı Joe Biden, Gazze'deki esirlerin serbest bırakılması için bir anlaşmanın yakın olup olmadığına ilişkin soruya cevap verdi. Biden, "Öyle olduğuna inanıyorum." şeklinde cevap verdi. 

Konuya dair daha fazla bilgi vermek istemediğini söyleyen Biden, konuşmaya hazır olmadığını bildirdi. 

"İSRAİLLİ VE FİLİSTİNLİ KADIN VE ÇOCUKLAR EŞ ZAMANLI SERBEST BIRAKILACAK"

The Washington Post gazetesine konuşan ismi açıklanmayan İsrailli üst düzey bir yetkili, İsrail ve Hamas'ın, "esir takası anlaşmasının genel hatları üzerinde anlaştığını" iddia ederek İsrailli ve Filistinli kadın ile çocukların gruplar halinde eş zamanlı serbest bırakılmasının planlandığını ifade etmişti.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Adrienne Watson da dün, sosyal medya platformu X hesabından söz konusu haberi paylaşarak "Henüz bir anlaşmaya varmadık ancak bir anlaşmaya varmak için çok çalışmaya devam ediyoruz." diye yazmıştı.

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, bugün yaptığı açıklamada, "Hamas ile İsrail arasında bir esir takası için önümüzde sadece küçük zorluklar kaldı." ifadesini kullanmıştı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!