banner2

Jeff Bezos'un şirketi Blue Origin'in geliştirdiği uzay aracı New Shepard kalkışa hazır

Dünyanın en zengin iş insanı Jeff Bezos'un sahibi olduğu havacılık ve uzay şirketi Blue Origin tarafından geliştirilen New Shepard uzay aracının ekibi ve "Star Trek" filminde Kaptan Kirk’ü canlandıran 90 yaşındaki ünlü aktör William Shatner kalkış için rokete gitti.

Dünya 13.10.2021, 17:24 13.10.2021, 17:35
Abone ol
Jeff Bezos'un şirketi Blue Origin'in geliştirdiği uzay aracı New Shepard kalkışa hazır

ABD'li dünyaca ünlü milyarder iş insanı Jeff Bezos'un sahibi olduğu havacılık ve uzay şirketi Blue Origin tarafından geliştirilen New Shepard uzay aracının ekibi ve "Star Trek" filminde Kaptan Kirk’ü canlandıran ünlü aktör William Shatner kalkış için rokete gitti.

SHATNER, UZAYA ÇIKAN EN YAŞLI İSİM OLACAK

90 yaşındaki ünlü aktör William Shatner, uzaya çıkan en yaşlı isim ünvanına kavuşacak. Shatner'i muayene eden bir de ekip var. 

CNN International muhabiri Kristin Fisher, William Shatner ile dün akşam astronot köyünde görüştüğünü ve kendisini sağlıklı, mutlu ve de heyecanlı gördüğünü söyledi. Fisher, "Uzaya çıkmak için. Tabii ki mesele uzay yolculukları olunca her zaman risk söz konusudur. 90 yaşındaki Shatner için buradaki G kuvvetinin riski var, özellikle de kalkış aşamasında. Ama kendisi de Blue Origin ekibi de güvende hissediyor bu konuda." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!