Yandex Metrica

İtalya'da belediye başkanı belediye binasına Filistin bayrağı astı: 'Mağdurların yanında yer alıyoruz'

İtalya'da belediye başkanı belediye binasına Filistin bayrağı astı: 'Mağdurların yanında yer alıyoruz'

İtalya'nın kuzeyinde yer alan Bologna kentinde, İsrail'in Gazze Şeridi'nde işlediği soykırıma tepki gösteren belediye başkanı Matteo Lepore, belediye binasına Filistin bayrağı asarak Filistin'e destek açıklaması yaptı. 

Dünya

29.05.2024, 22:51

İsrail'in Refah kentinde düzenlediği insanlık dışı saldırının ardından Filistin'e destek açıklaması yapan Matteo Lepore, örnek bir davranışa imza attı. İtalyan basınındaki haberlere göre, Bologna Belediye Başkanı Lepore, belediye binasının ön cephesine "Ateşkes" yazan bir pankart ve Filistin bayrağı koydu.

'Kara Kartal' nükleer kıyameti Avrupa'ya getirecek! CIA ajanı uyardı: Tüm dünya tehlike altında! 'Kara Kartal' nükleer kıyameti Avrupa'ya getirecek! CIA ajanı uyardı: Tüm... Haberi Görüntüle

'MAĞDURLARIN VE İNSAN HAKLARININ YANINDA YER ALIYORUZ, SESSİZ KALAMAYIZ'

Gazze Şeridi'nde işlenen insanlık hakları ihlallerine sessiz kalayamacaklarını vurgulayan Lepore, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tarihsel olarak barışa, şiddet karşıtlığına ve insan haklarının korunmasına bağlı bir belediyenin başkanı olarak, şehrimizde mümkün olan en büyük sosyal uyumu temin etmek için tavır almak ve harekete geçmek bir yükümlülüktür. Bu nedenle D'Accursio sarayından ateşkes isteyen pankartın yanında Filistin bayrağı asarak, mağdurların ve insan haklarının yanında yer alıyoruz. Sessiz kalamayız" ifadesini kullandı. Lepore, Tel Aviv yönetiminin Gazze'ye yönelik saldırılarını sonlandırması halinde İsrail bayrağını da asacağını söyledi.

iPhone 16 Pro'yu bekleyenler dikkat! Yeni özellik sizi hayal kırıklığına uğratabilir iPhone 16 Pro'yu bekleyenler dikkat! Yeni özellik sizi hayal kırıklığına... Haberi Görüntüle

'GAZZE'DE SOYKIRIMI DURDURUN' ÇAĞRISI

İsrail'in Gazze'de işlediği soykırıma tepki gösteren Avrupa kentlerinden biri olan Bologna kentinde dün de yaklaşık bin kişilik bir grup, "Gazze'de soykırım dursun" çağrısıyla Filistinlilere destek ve dayanışmalarını göstermek için Bologna Merkez Tren İstasyonu'nda rayların üzerinde protesto düzenlemişti. Bu protesto nedeniyle tren seferlerinde gecikmeler ve iptaller yaşanmıştı. Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma-Altyapı Bakanı Matteo Salvini, protestoculara "tolerans göstercek durumda olmadıklarını" belirterek, sert tepki göstermişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading