banner2

İtalya ordusuna ait akrobasi uçağı düştü! 5 yaşındaki çocuk öldü: 3 kişi ağır yaralandı

İtalya Hava Kuvvetleri'ne ait akrobasi timi "Frecce Tricolori"nin bir uçağı, Vercelli ve Collegno beldelerindeki gösterileri öncesindeki prova uçuşu için Torino Caselle Havalimanı'ndan kalkış yaptığı sırada kaza kırıma uğradı. Uçağın düştüğü sırada olay yerinde bulunan 2 çocuklu 4 kişilik aileden, 5 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kaybettiği, ailenin geri kalanının ise yaralı halde hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Dünya 17.09.2023, 09:53 17.09.2023, 11:08
Abone ol
İtalya ordusuna ait akrobasi uçağı düştü! 5 yaşındaki çocuk öldü: 3 kişi ağır yaralandı

İtalya Hava Kuvvetleri'nin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle prova uçuşu yapan, ordunun akrobasi timi "Frecce Tricolori"nin bir uçağı, Vercelli ve Collegno beldelerindeki gösterileri öncesindeki prova uçuşu için Torino Caselle Havalimanı'ndan kalkış yaptığı sırada irtifa kaybederek düştü. 

PİLOT FIRLATMA KOLTUĞUYLA HAYATA TUTUNDU

Prova uçuşu için beşerli iki kol halinde kalkış yapan "Frecce Tricolori" timinden uçak, kalkış sırasında irtifa kaybederek düştü. Uçağın pilotu, fırlatma koltuğu sayesinde uçaktan atlayarak kurtuldu. İtalyan basınındaki haberlerde, pilotun hafif şekilde yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

1 ÇOCUK ÖLDÜ 3 KİŞİ AĞIR YARALI

İtalya ordusuna ait uçağın düştüğü bölgede bulunan 2 çocuklu 4 kişilik aileden, 5 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kaybettiği, ailenin geri kalanının ise yaralı halde hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

GÖSTERİ UÇUŞLARI ASKIYA ALINDI

Kazanın ardından Frecce Tricolori'nin tüm gösteri uçuşları askıya alınırken, Caselle Havalimanı da geçici olarak hava ulaşımına kapatıldı. İtalyan Aermacchi yapımı MB-339 model uçakları kullanan Frecce Tricolori akrobasi timi, uçuşlarını genellikle 10 uçakla icra ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!