Yandex Metrica

Sitede Ara

İsyan bayrağı çekildi! Fransa'da ilk ve ortaokul öğretmenleri greve gitti

İsyan bayrağı çekildi! Fransa'da ilk ve ortaokul öğretmenleri greve gitti

Fransa'da ilk ve ortaokul öğretmenleri, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve maaşlarına zam talebiyle bugün greve gitti. Sendikalar Aralık 2023'ten bu yana maaşları ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi çağrısında bulunurken, Eğitim Bakanı Amelie Oudea-Castera'nın devlet okullarına yönelik eleştirel açıklamaları öğretmenlerden tepki topladı.

Dünya

06.02.2024, 10:08

Fransa'da çiftçi ve taksici, ulaşım sektörünün en büyük sendikası CGT'nin yanı sıra ilk ve ortaokul öğretmenleri grev kararı aldı.

Öğretmenler, ülkenin önde gelen eğitim sendikalarının çağrısıyla başkent Paris ve birçok şehirde greve gitti.

Dev adım! Bir değil tam 10 hipersonik füzeyi aynı anda tespit edebiliyor: Menzili tam 600 km! Amerika'ya tokat gibi cevap Dev adım! Bir değil tam 10 hipersonik füzeyi aynı anda... Haberi Görüntüle

MAAŞLAR İYİLEŞTİRİLSİN

Sendikalar Aralık 2023'ten bu yana maaşları ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi çağrısında bulundu. Ayrıca Eğitim Bakanı Amelie Oudea-Castera'nın devlet okullarına yönelik eleştirel açıklamaları öğretmenlerden tepki topladı.

Eğitim Bakanı Amelie Oudea-Castera'nın açıklamaları ile yaptıkları işin değersiz gösterildiğini düşünen öğretmenler, Fransız hükümetine tepki gösterdi.

ABD Gizli Servis Direktöründen Trump itirafı: 'En büyük başarısızlığımız' ABD Gizli Servis Direktöründen Trump itirafı: 'En büyük başarısızlığımız' Haberi Görüntüle

KATILIM ORANI YÜZDE 40

Greve katılım oranı Paris için yüzde 65, Val-de-Marne, Drome, Ardeche ve Pyrenees-Atlantiques şehirleri için yüzde 50 olarak öngörüldü. Ülke genelinde bugün ilk ve ortaokul öğretmenlerinin yüzde 40'ının greve gitmesi bekleniyor.

Türkler düşmanımız! Hindistan basınında dikkat çeken analiz: Savunma sanayi ürünlerimizi veto ettiler Türkler düşmanımız! Hindistan basınında dikkat çeken analiz: Savunma sanayi ürünlerimizi... Haberi Görüntüle

4 SENDİKA EYLEM BAŞLATMIŞTI

Hataırlanacağı üzere Fransa'da 4 eğitim sendikası tarafından Aralık 2023'te ücret ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için eylemler başlatılmıştı. Tartışmalar, Bakan Oudea-Castera'nın devlet okullarında derslerin öğretmensiz geçtiğini, bu nedenle çocuklarını Paris'te özel okula gönderdiğini açıklamasının ardından daha da artmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading