İsveç'in NATO'ya girememe korkusu: Sorunlar olacak, bazı sorunlar tartışılacak

İsveç Genelkurmay Başkanı Micael Byden, ülkesinin NATO üyelik sürecinde sorunlar olmasının normal karşılanması gerektiğini söyledi. Bölücü terör örgütlerine ev sahipliği yapan İsveç'in Genelkurmay Başkanı, "Şu anda İsveç'in üyelik sürecinde karşılaştığı durumu garip karşılamıyorum." dedi.

Dünya 19.05.2022, 22:51 19.05.2022, 23:04
Abone ol
İsveç'in NATO'ya girememe korkusu: Sorunlar olacak, bazı sorunlar tartışılacak

İsveç resmi haber ajansı TT'ye konuşan Byden, genel inanışın aksine ülkesinin NATO üyelik sürecinin çok hızlı ve pürüzsüz geçeceğini hiçbir zaman düşünmediğini belirtti.

"SORUNLARI ÇÖZMEMİZ GEREKECEK"

Byden, "NATO başvurumuzun yüksek hızda düz yol olacağını kim tahmin etmişse, bence çok yüksek beklentileri var. Sorunlar olacak, bazı sorunlar tartışılacak ve sonra çözmeniz gerekecek." ifadesini kullandı.

ORGENERAL YAŞAR GÜLER İLE TEMAS

Byden, "Türk meslektaşımla daha önceden NATO toplantısında görüştük. En zor durumlarda bile birbirimizle görüşerek sorunların üstesinden gelebiliriz. Şu anda İsveç'in üyelik sürecinde karşılaştığı durumu garip karşılamıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye ile İsveç arasındaki NATO krizi için daha fazla yorum yapmayacağını belirten Byden, bu konuda siyasetçilerin açıklama yapmalarının daha doğru olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!