banner2

İsveç'in başketinde terör yürüyüşü! Terör örgütü yandaşları gösteri düzenledi

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması sonrası NATO'ya girebilmek için kırk takla atan İsveç, NATO'nun en kritik ülkelerinden biri olan Türkiye'ye terörle mücadele konusunda istenilen taahhütleri yerine getirdiğini öne sürüyordu. Bugün, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'de iken Başkent Stockholm'de terör örgütü PKK yandaşları, örgüt ve teröristbaşı Öcalan'ın flamaları ile polis gözetiminde gösteri düzenledi.

Dünya 04.06.2023, 17:04
Abone ol
İsveç'in başketinde terör yürüyüşü! Terör örgütü yandaşları gösteri düzenledi

Rusya Ukrayna savaşı sonrası NATO'ya girmek isteyen İsveç, NATO'nun en kritik ülkelerinden biri olan Türkiye'ye terörle mücadele konusunda istenilen taahhütleri yerine getirdiğini öne sürüyordu. Bugün, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'de iken Başkent Stockholm'de terör örgütü PKK yandaşları, örgüt ve teröristbaşı Öcalan'ın flamaları ile polis gözetiminde gösteri düzenledi. Yapılan bu hareket ise İsveç yönetiminin attığı adımların samimiyetini sorgulatmaya başladı.

İSVEÇ İKİLİ OYNUYOR

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde biraraya gelen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç'in verdiği sözleri yerine getirdiğini ileri sürdü.

Stoltenberg İsveç, Türkiye ve NATO'nun 12 Haziran'da yeniden biraraya geleceğini belirtti.

TERÖR YÜRÜYÜŞÜ

Stoltenberg bu açıklamaları yaparken İsveç'in başkenti Stockholm'de ise terör örgütü yandaşları yürüyüş düzenledi. TRT World muhabiri Yunus Paksoy'un paylaştığı görüntülerde, terör örgütü ve teröristbaşı Öcalan'ın flamaları ile yürüyen terör yandaşlarına polisin korumalık yapması ise dikkat çekti.

Türkiye'nin onayına muhtaç olan İsveç'in NATO üyeliği sürecinde bu tarz gösterilere izin vermesinin üyelik sürecini sekteye uğratabileceği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!