banner2

İsveç'i karıştıran fotoğraf: PKK'yı en çok sen savundun

İsveç’te Sol Parti vekillerinin, terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının bez parçalarıyla verdiği poz İsveç hükümetini panikletti. Türkiye'ye karşı v erdiği sözün arkasında durmak isteyen İsveç hükümeti, Sol Parti vekillerini uyardı. İsveç Milletvekili Daniel Riazat, Adalet ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson'a ''PKK'yı en çok sen savundun. İki yıldır PKK'yı övüyorsun.'' şeklinde yanıt verdi.

Dünya 07.07.2022, 08:03 07.07.2022, 08:43
Abone ol
İsveç'i karıştıran fotoğraf: PKK'yı en çok sen savundun

İsveç'te terör örgütü YPG/PKK destekçisi Sol Parti vekiller yine ortalığı karıştırdı. Sol Parti milletvekilleri Daniel Riazat, Momodou Malcom Jallow ve Lorena Delgado Varas terör örgütü PKK/YPG’nin sözde bayraklarıyla kameralara poz verdi. Sol Parti milletvekilleri, PKK’nın terör örgütü olarak kabul edilmesine karşı çıktıklarını açıkladı.

KÜSTAH SÖZLER

PKK’yı ''demokratik ve feminist örgüt'' olarak gördüklerini ifade eden Sol Parti’nin yönetim kurulunda da bulunan Lorena Delgado Varas, İsveç’in NATO üyeliğine desteklemediklerini aktardı.

''BU BAYRAKLA POZ VERMEK AŞIRI DERECEDE UYGUNSUZ''

NATO'ya girmek için terör örgütlerine verilen desteğin kesileceğine dair verdiği sözü yerine getirmek isteyen İsveç'te hükümet, Sol Parti milletvekillerinin PKK/YPG’nin sözde bayraklarıyla poz vermesi nedeniyle telaşlandı. İsveç'in resmi haber ajansı TT News Agency'a konuşan İsveç Başbakan Magdalena Andersson, ''PKK sadece İsveç’te değil AB ülkelerinde de terör örgütleri listesinde. Bu bayrakla poz vermek aşırı derecede uygunsuz'' ifadelerini kullandı.

''SOL PARTİ ARALARINA MESAFE KOYMALIDIR''

Adalet ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson ise ''PKK, Olof Palme hükümeti tarafından 1984 yılında terörist olarak kabul edilmiştir. Bunun sebebi PKK’nın birçok masum hayatı alarak vicdanları yaralamış olmasıdır. Sol Parti bu eylemlerle aralarına derhal mesafe koymalıdır” şeklinde açıklama yaptı.

''PKK'YI EN ÇOK SEN SAVUNDUN''

Terör örgütü PKK yandaşı eyleme katılan ve örgüte ait sözde bayrağı açarak "PKK'nın yanındayız" diyen İsveç Milletvekili Daniel Riazat, Morgan Johansson'a verdiği yanıtla şu ifadeleri kullandı; ''PKK'yı en çok sen savundun. İki yıldır PKK'yı övüyorsun. En çok sizin iktidar partiniz PKK bayrakları açtı, PKK'lıları övdü. Sizin hükümetiniz bizzat PKK ve YPG savaşçılarını övdü. Saçmalamayın. Mantıklı olun!"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!