Yandex Metrica

İsrail'den Cenin Mülteci Kampı'na helikopterli, İHA'lı baskın: 3 ölü, 30 yaralı

 İsrail, işgal altında tuttuğu Batı Şeria'da bulunan Cenin Mülteci Kampı'na baskın düzenledi. Baskında 3 Filistinli ölürken 30 Filistinli yaralandı.

Dünya

23.01.2024, 21:26

İsrail güçleri, Batı Şeria'da bulunan Cenin Mülteci Kampı'na baskın düzenledi. Yaklaşık 1 saat süren baskın temmuz ayından sonra düzenlenen en şiddetli baskın oldu. 

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin düzenlediği baskında 3 Filistinliyi öldüğünü, 30 Filistinlinin ise yaralandığını duyurdu.

Fransa'da sandık çıkış anketleri belli oldu: Sol ittifak aşırı sağı gölgede bıraktı Fransa'da sandık çıkış anketleri belli oldu: Sol ittifak aşırı sağı... Haberi Görüntüle

HELİKOPTERLİ BASKIN

Helikopterlerin de eşlik ettiği baskında İsrail özel kuvvetlerinin mülteci kampındaki bir evi kuşattığı belirtildi.

Yaralanmaların, İsrail ordusuna ait bir insansız hava aracının (İHA) kampta toplanan Filistinlilerin yakınında patlaması sonucu meydana geldiği kaydedildi.

İsrail ordusunun X sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise detay verilmeden İsrail güçlerinin Cenin Mülteci Kampı'na "operasyon düzenlediği" ifade edildi.

İsrail'deki Yediot Ahronot gazetesi de kampa baskın düzenleyen İsrail güçlerine yoğun ateş açıldığını ancak askerler arasında herhangi bir yaralanmanın bildirilmediğini aktardı.

Kiev'e 40'dan fazla füze düştü: Çok sayıda ölü ve yaralı var! Son kale duman altında Kiev'e 40'dan fazla füze düştü: Çok sayıda ölü ve yaralı... Haberi Görüntüle

CENİN TUGAYI'NDAN AÇIKLAMA

Baskınla ilgiliş olarak Cenin Tugayı'ndan bir yazılı açıklamada bulundu. Açıklamada Filistinli direnişçilerin, kampa baskın düzenleyen İsrail askerleri ile çatıştığı belirtilirken direnişçilerin, açtıkları yoğun ateş ve patlayıcılarla İsrail güçlerini hedef aldığı aktarıldı.

Cenin Kampı Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada da direnişçilerin, baskında İsrail güçlerine mukavemet gösterdiği ve İsrail ordusuna ait bir buldozeri patlayıcılarla hedef aldığı kaydedildi.

Bağımsızlık ateşi Fransa'yı rahatsız etti: Terör örgütlerine saldırın talimatı Bağımsızlık ateşi Fransa'yı rahatsız etti: Terör örgütlerine saldırın talimatı Haberi Görüntüle

"İSRAİL, GERİLİMİ ARTIRIYOR"

Filistin resmi haber ajansı WAFA'da yer alan habere göre, Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, İsrail güçlerinin Cenin, Gazze ve ülkenin çeşitli bölgelerinde Filistin halkına karşı işlediği suçları kınadı.

Ebu Rudeyne, "İsrail'in Gazze, Cenin ve Filistin'in diğer şehirlerinde halkımıza yönelik devam eden saldırganlığı tüm bölgede şiddet ve gerilimin tırmanmasına neden olacak." ifadesini kullandı.

İsrail güçlerinin Cenin ve Gazze'de öldürdüğü Filistinlilere işaret eden Ebu Rudeyne, bu olayların kapsamlı bir çatışmaya doğru gittiğini ve bunun sorumlusunun İsrail makamları olduğunu vurguladı.

Ebu Rudeyne, ABD'ye seslenerek, "ABD yönetimi, İsrail'in öldürme, yıkım ve toprak hırsızlığındaki ısrarı yüzünden bölgenin patlamanın eşiğine geldiğinin çok iyi bir şekilde farkına varmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

İsrail hükümetinin uygulamalarına işaret eden Ebu Rudeyne, "İsrail'de aşırı sağcı hükümetin izlediği siyaset, kimseye güvenlik ve istikrar getirmeyecektir." ifadesini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading