Yandex Metrica

İsrail'deki soykırım kabinesinde çatlak! Gantz’ın yarın hükümetten çekileceğini duyurması bekleniyor

İsrail'deki soykırım kabinesinde çatlak! Gantz’ın yarın hükümetten çekileceğini duyurması bekleniyor

İsrail Başbakanı Netanyahu'ya Gazze'de net bir strateji belirlemesi için yarına kadar süre veren İsrail Savaş Kabinesi üyesi Gantz’ın yarın hükümetten çekileceğini duyurması bekleniyor.

Dünya

07.06.2024, 19:37

Gazze Şeridi'ndeki soykırımın mimarlarından biri olan İsrail Savaş Kabinesi üyesi Benny Gantz'ın yarın akşam bir açıklama yaparak Binyamin Netanyahu liderliğindeki hükümetten çekileceğini duyuracağı belirtildi.

İsrail devlet televizyonunda yer alan habere göre, soykırım kabinesi üyelerinden Gantz yarın akşam bir açıklama yapacak. KAN, haberin kaynağını Gantz'ın ofisine dayandırdı.

KAN'ın haberine göre, soykırım ortağı Gantz'ın yarın yapacağı açıklamada hükümetten çekileceğini duyurmasının beklendiği kaydedildi.

İsrail'de sirenler çalıyor: Lübnan tarafından çok sayıda roket atıldı İsrail'de sirenler çalıyor: Lübnan tarafından çok sayıda roket atıldı Haberi Görüntüle

GANTZ'IN VERDİĞİ SÜRE YARIN DOLUYOR

Gantz'ın Netanyahu'ya Gazze'ye yönelik savaşa ilişkin net bir strateji belirlemesi için verdiği süre yarın akşam sona eriyor.

Gantz, 18 Mayıs'ta Başbakan Binyamin Netanyahu'nun Gazze'deki saldırılar sonrasına ilişkin 8 Haziran'a kadar bir planı onaylamaması halinde partisinin hükümetten çekileceği tehdidinde bulunmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading