Yandex Metrica

İsrail'de ateşkes isyanı: On binlere kişi sokaklara döküldü: Ya barış, ya istifa

İsrail'de ateşkes isyanı: On binlere kişi sokaklara döküldü: Ya barış, ya istifa

Tel Aviv'de İsrail'in hemen hemen her yerinde on binlerce kişi dün gece bir kez daha sokaklara indi. Katil Netanyahu'nun istifaya çağırıldığı gösteride ateşkes sesleri yükseldi. 

Dünya

02.06.2024, 15:16

Rehine anlaşmasının detayları ortaya çıkmasının ardından on binlerce gösterici sokaklara döküldü. Hamas ile Tel Aviv yönetiminin ateşkes masasına oturmasını talep eden eylemciler, Netanyahu'ya ateş püskürdü. 

Kıyı metropolü Tel Aviv'in merkezinde göstericiler yüksek sesle yeni seçim çağrısında bulundu. Sağcı dini koalisyonun devrinin bittiğini slogan attılar. Pek çok gösterici İsrail yönetimini, diğer şeylerin yanı sıra, rehineleri serbest bırakmak için yeterince çaba göstermemekle suçladı.

Ay'da 14 tenis kortu büyüklüğünde mağara keşfedildi! İnsan için son derece uygun Ay'da 14 tenis kortu büyüklüğünde mağara keşfedildi! İnsan için son... Haberi Görüntüle

120 BİN KİŞİ SOKAKLARDA

İsrail gazetesi Times of Israel, organizatörlere atıfta bulunarak, yalnızca Tel Aviv'deki mitinge 120.000 kişinin geldiğini bildirdi. Bu, 7 Ekim'den bu yana en büyük protesto.Tel Aviv'de bazı göstericiler polisle çatıştı. Basında çıkan haberlere göre, acil servisler çok sayıda kişiyi tutukladı.

Rehinelerin ailelerinden birkaçı medyaya seslendi ve İsrail hükümetine ABD Başkanı Biden'ın Cuma günü sunduğu öneriyi kabul etmesi çağrısında bulundu. Times of Israel, oğlu Gazze'de tutulan bir kadının, Biden'ın konuşmasının uzun bir umutsuzluk döneminden sonra ilk kez gerçek bir umut sunduğunu söylediğini aktardı.

Biden'a 'adaylıktan çekil' baskıları artıyor! Obama da dahil oldu! Demokrat kaynaklardan adaylık iddiası Biden'a 'adaylıktan çekil' baskıları artıyor! Obama da dahil oldu! Demokrat... Haberi Görüntüle

ATEŞKES PAKETİNİN İÇİNDE NELER VAR?

ABD Başkanı, Cuma günü halka açık bir şekilde konuşmayı yaptı çünkü İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun hâlâ anlaşmayı bozabileceğini biliyordu. Rapora göre kadın, "Biden halkın gerçekte masada ne olduğunu bilmesini istedi" dedi. Netanyahu'nun anlaşmayı henüz kamuoyu önünde onaylamaması nedeniyle endişeliydi.

Biden'ın sunduğu plan üç aşamadan oluşuyor: İlk aşamada altı haftalık tam ve sınırsız ateşkes ve İsrail güçlerinin Gazze'deki yoğun nüfuslu tüm bölgelerden çekilmesi çağrısı yapılıyor. İlk olarak kadınlar, yaşlılar ve yaralılar da dahil olmak üzere belirli bir rehine grubu serbest bırakılacak. Karşılığında İsrail'de tutuklu bulunan yüzlerce Filistinli serbest bırakılacaktı. İkinci aşamada çatışmalar kalıcı olarak durdurulacak ve geri kalan rehineler serbest bırakılacak. Son aşamada Gazze Şeridi'nin yeniden inşası başlayacak.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading