banner2

İsrail zulmünde ölü ve yaralı sayısı artıyor! Sivillerin bulunduğu binayı vurdular

İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırılarının ikinci gününde de devam ediyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda aralarında 5 yaşında bir çocuk ve 23 yaşında bir kadının da bulunduğu 12 Filistinlinin hayatını kaybetti. Kanlı saldırıda 84 sivil de yaralandı.

Dünya 06.08.2022, 15:00 06.08.2022, 15:42
Abone ol

İşgalci İsrail kuvvetlerinin Filistin halkına yönelik zulmü dün geceden beri devam ediyor. İsrail'in Gazze şeridine yönelik hain saldırıları dün akşam başlattı. Onlarca sivil hedef alındı. Kanlı saldırılarda ölenlerin sayısı artarken kurbanların arasında bir çocuğun da olduğu öğrenildi. İsrail ordusu yetkilileri "ateşkese kapalıyız" mesajı verdi. İslami Cihad Hareketi resmi sözcüsü Davud Şihab, ''Ateşkesten bahsetmek için henüz çok erken. Yapılan düşmanlığa cevap vermek için daha yapacak çok şeyimiz var" dedi.

30 HEDEF VURULDU 160 FÜZE FIRLATILDI

İsrail ordusu, dün akşam saatlerinde saldırı başlattığı abluka altındaki Gazze Şeridi'nde İslami Cihad'a ait olduğu gerekçesiyle 30 hedefi vurduğunu ve Gazze'den İsrail'e doğru 160 füze fırlatıldığını açıklamıştı.

11 KİŞİ ÖLDÜ 84 KİŞİ YARALANDI

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda aralarında 5 yaşında bir çocuk ve 23 yaşında bir kadının da bulunduğu 12 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 84 sivilin yaralandığı ifade edildi.

İsrail'in dünkü saldırılarında İslami Cihad'ın önde gelen yöneticilerinden Cabir et-Teysiri'nin öldürüldüğü bildirilmişti.

TEL AVİV VE MERKEZİNE 100 ROKET ATILDI

İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri de İsrail'in saldırılarına karşılık Gazze Şeridi'nin çevresi, Tel Aviv ve merkezdeki şehirlere doğru 100 roket fırlatıldığını duyurmuştu. 

''ATEŞKES İÇİN HENÜZ ERKEN''

İslami Cihad Hareketi'nin resmi sözcüsü Davud Şihab, Gazze Şeridi'nde tansiyonun düşürülmesi ve ateşkes hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğunu açıklarken şu ifadeleri kullandı; ''Yaşananlar tam anlamıyla bir savaş. Ateşkes çabalarının başlaması hakkında konuşmak için çok erken. Henüz başlangıç aşamasındayız. Yapılan düşmanlığa cevap vermek için daha yapacak çok şeyimiz var.''

İSRAİL CEPHESİ: ATEŞKESE KAPALIYIZ

İsrail'de Ordu Sözcüsü Ran Kochav yaptığı açıklamada, "Gazze'ye yönelik operasyonun bir hafta sürmesine hazırlandığını" ve İsrail'in şu anda bir ateşkes görüşmesi yürütmediğini paylaştı.

DIŞİŞLERİ'NDEN KINAMA

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik hava saldırılarını şiddetle kınayarak olayların çatışma sarmalına dönüşmeden derhal sonlandırılması gereğini vurguladı. Bakanlık, İsrail'in Gazze Şeridi'nde düzenlediği hava saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Hava saldırılarının şiddetle kınandığı belirtilen açıklamada, "Saldırılarda çocuklar dahil, sivillerin yaşamlarını kaybetmelerini kabul edilemez buluyoruz. Saldırılar sonrasında bölgede yükselen gerginliği derin endişeyle karşılıyoruz. Söz konusu olayların yeni bir çatışma sarmalına dönüşmeden derhal sonlandırılması gereğini vurguluyor, itidal ve sağduyu çağrısı yapıyoruz." ifadesine yer verildi.

İŞTE İSRAİL ZULMÜNDEN OBJEKTİFLERE YANSIYANLAR


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!