banner2

İsrail uçakları Gazze'ye saldırdı! Hamas'a ait noktalar vuruldu

İsrail ordusu, Gazze'ye savaş uçaklarıyla saldırdı! Gazze'de Hamas'a ait iki noktanın savaş uçakları ile vurulduğunu duyurdu.

Dünya 04.12.2022, 09:47
Abone ol
İsrail uçakları Gazze'ye saldırdı! Hamas'a ait noktalar vuruldu

İsrail gece saatlerinde Gazze'de Hamas'a ait noktaları savaş uçakları ile vurdu. 

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee yaptığı açıklamada, savaş uçaklarının, Hamas'ın roketlerinin üretildiği önemli bir merkez konumunda bulunan bir silah atölyesini vurduğunu belirtti.

Uçakların ayrıca Gazze'nin güneyinde Hamas'a ait bir tüneli de hedef aldığını bildiren Adraee, söz konusu saldırının, dün akşam Gazze'den İsrail'e roket atılmasına karşılık düzenlendiğini ifade etti.

CAN KAYBI YAŞANMADI 

Saldırı sonrası can kaybı yaşanmazken, yerleşim yerlerinde hasar oluştuğu bildirildi. 

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, ise İsrail uçaklarının saldırısına karşı karadan havaya füzelerler karşılık verildiği belirtildi. 

Hamas Sözcüsü Hazim Kasım ile yerle bir haber kanalına yaptığı açıklamada direniş güçlerinin, İsrail saldırısına karşılık vererek, "İsrail'in denklemleri değiştirmesine izin vermeyeceklerini ve Filistin halkını müdafaaya devam edeceklerini" gösterdiğini bildirdi. 

İSRAİL SİYANİST VE NAZİ TAVRI GÖSTERİYOR 

İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarını artırdığına değinen Kasım, "Bu Siyonist terör ve Nazi tavrı, halkımızın içinde yanan devrim ateşini söndüremeyecek ve biz de halkımızı desteklemeye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

İsrail ordusundan daha önce yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nden İsrail'e doğru fırlatılan bir roketin tespit edildiği ancak roketi önlemek için herhangi bir savunma sisteminin çalıştırılmadığı belirtilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!