banner2

İsrail Siyonist zulmü anlatan Netflix'i hedef aldı: 'O filmin yayımlanması delilik'

İsrail, Filistinlilere yönelik Siyonist zulmü anlatan Ürdün yapımı "Farha" filmini yayınladığı için Netflix'i kınadı. İsrail'in görevden ayrılan Maliye Bakanı Avigdor Lieberman, Farha'nın Netflix'te yayınlanmasına yönelik yaptığı açıklamada "Netflix'in tüm amacı İsrail askerlerine karşı yanlış bir iddia ve kışkırtma yaratmak olan bir filmi yayınlamaya karar vermesi delilik." ifadelerine yer verdi.

Dünya 01.12.2022, 12:28 01.12.2022, 14:56
Abone ol
İsrail Siyonist zulmü anlatan Netflix'i hedef aldı: 'O filmin yayımlanması delilik'

İsrail Nakba (Büyük Felaket) Gününde Filistinli bir ailenin Siyonist güçler tarafından öldürülmesini konu alan Neflix filmini "yanlış bir anlatı yaratmakla" suçlayarak kınadı. Netflix'te yayımlanacak olan Ürdün yapımı "Farha" filmi, İsrail'in kurulduğu 1948 yılında Filistinlilere yönelik Siyonist zulmü anlatıyor. 

OSCAR ADAYI OLMUŞTU

Ürdünlü film yapımcısı Darin Sallam'ın ilk filmi Farha, geçen yıl gösterime girdiğinden beri dünya çapında birççok film festivaline gösterilmiş ve Ürdün'e 2023 Oscar adaylığı getirmişti. Film yakın zamanda Netflix'te de yayınlanacak.

NAKBA GERÇEKLERİ İSRAİL'İ KORKUTTU

İsrail'in kuruluşu sırasında 700 bin Filistinlinin katliama uğradığı ve yerinden edildiği Nakba olayları sırasında babası tarafıdnan bir depoya kapatılan 14 yaşındaki bir kızın yaşadıklarını anlatıyor. İsrail askerleri Farha'nın köyüne geldiğinde iki çocuk ve bir bebek dahil tüm ailesinin öldürülmesine şahit oluyor.

'NETFLIX'İN O FİLMİ YAYIMLAMAYA KARAR VERMESİ DELİLİK'

İsrail'in son Maliye Bakanı Avigdor Lieberman film ile ilgili yaptığı açıklamada Arapların çoğunlukta olduğu Yafa'da filmin gösterildiği Arap-İbrani tiyatrosundan devlet fonunu çekmeyi düşündüklerini söyledi ve Netflix ile ilgili ise şu ifadelere yer verdi:

Netflix'in tüm amacı İsrail askerlerine karşı yanlış bir iddia ve kışkırtma yaratmak olan bir filmi yayınlamaya karar vermesi delilik.

İsrail Kültür Bakanı Hili Tropper ise Farha'nın yalanları ve iftirları tasvir ettiğini, filmin İsrail'de gösterilmesinin "rezalet" olduğunu söyledi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!