banner2

İsrail Ses Bombasına Sarıldı

Filistinlilerin sevinç gösterileri karşısında ne yapacağını şaşıran İsrail, Mescid-i Aksa’da cuma namazı sonrası yürüyen cemaate plastik mermi ve ses bombasıyla saldırdı.

Dünya 21.05.2021, 22:14 22.05.2021, 10:11
Abone ol
İsrail Ses Bombasına Sarıldı

İsrail'in 10 Mayıs'tan beri Gazze Şeridi'ni işgal edip, yaşlı, kadın, çocuk demeden soykırım hissiyatıyla düzenlediği saldırıları neticesinde 65'i çocuk, 39'u kadın 232 Filistinli şehit olurken, çok sayıda insan yaralanmış ve bir kısmı evlerini saldırılarda kaybetmişti. Filistin halkı ve Hamas'ın güçlü savunma hamleleri karşısında pes ederek ateşkese gitmek zorunda kalan İsrail, Filistinlilerin ateşkesin ardından devam eden sevinç gösterilerinin yanı sıra birçok ülkeden Filistin halkına gelen destek açıklamaları karşısında ne yapacağını şaşırdı. İsrail bu kez işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da cuma namazı sonrası cemaate plastik mermi ve ses bombasıyla saldırdı.

İSRAİL PLASTİK MERMİ VE SES BOMBASINA SARILDI

Zafer mutluluğu yaşayan binlerce Filistin vatandaşı cuma namazının ardından Mescid-i Aksa’da İsrail’in geri adım atmak zorunda kalıp, Hamas ile ateşkese varmasını kutladı. Filistin bayraklarıyla yürüyen kalabalık tekbirler getirerek, Mescid-i Aksa’dan Eski Şehir bölgesine doğru geçmek istedi. Bunun üzerine İsrail polisi, ses bombası ve plastik mermi kullanarak Filistinlilere saldırıp, kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Bazı Filistinliler İsrail polisleri tarafından göz altına alındı.

Filistin Kızılayı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki müdahalesinde 20 Filistinlinin yaralandığı belirtildi. Açıklamada, yaralanan Filistinlilerden ikisinin ise hastanelere nakledildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!